تارنمای خدمات انفورماتيک ارک تبریز - برگ نخست https://www.arkinfo.ir/component/content/?view=featured Thu, 04 Mar 2021 06:30:43 +0330 Joomla! - Open Source Content Management fa-ir حقایق مهم و عجیب در مورد خواب https://www.arkinfo.ir/84-articles/152-sleep-facts.html https://www.arkinfo.ir/84-articles/152-sleep-facts.html

حقایق مهم و عجیب در مورد خواب ، یادگیری در خواب ، اختراعات الهام گرفته از خواب ، خواب سیاه و سفید ، تفاوت خواب مردان و زنان ، خواب افراد نابینا و اعتیاد خواب

آیا خواب اعتیاد آور است ؟
آیا خواب دیدن به یادگیری کمک میکند ؟
ما در مورد چه چیزهایی خواب می بینیم ؟
افراد روشن دل چه خواب هایی می بینند ؟
در مورد خواب های سیاه و سفید چه میدانید ؟
آیا خواب های مردان با خواب های زنان متفاوت است ؟
شما چند درصد از خواب های خود را فراموش می کنید ؟
به خواب هایی که از حوادث شوم اطلاع می دهند اعتقاد دارید ؟
آیا می دانستید بسیاری از اختراعات از خواب ها الهام گرفته شده اند ؟


اگر شما هم سوالاتی از این قبیل در ذهن خود دارید این مطلب را از دست ندهید تا با جنبه های ناشناس و عجیب خواب آشنا شوید و از این به بعد به هنگام برخاستن از خواب متعجب نشوید.

فرض کنید در یک شب طوفانی تنها هستید و قلبتان از ترس به سینه می کوبد. یک قاتل حرفه ای با کت سیاه به دنبال شماست و شما را به عنوان قربانی بعدی خود انتخاب کرده است. حتی وقتی بدنتان می لرزد و قادر به حرکت نیستید، همچنان برای حفظ زندگی خود تقلا می کنید. اما ناگهان .... از خواب بر می خیزید!

این صحنه برایتان آشناست، مگر نه؟ این خواب یکی از دیرآشناترین و مشترک ترین خواب ها میان نوع بشر است. رویاها و مسائل مرتبط با آن همواره مرموز و راز آلود بوده اند. چرا خواب می بینیم؟ خواب ها به چه معنی هستند؟ لیست سوالات مشابه طولانی است، با این حال هیچ کدام از آنها پاسخ مناسب و واضحی در پی ندارد. با ما همراه باشید تا با ۱۰ حقیقت جالب درباره خواب آشنا شوید.

۱- رویاهای مردان و زنان
علیرغم برخی خواب های مشترک میان زنان و مردان، برخی خواب ها بسته به نوع جنسیت، متفاوت هستند. رویای زنان کاملا متفاوت از رویای مردان است. زنان بیشتر از مردان کابوس می بینند و در مقایسه با مردان خواب خود را بهتر یادآوری می کنند. ۶۷ درصد از شخصیت اصلی خواب مردان، مرد می باشد، در حالیکه ۴۸ درصد از شخصیت اصلی زنان، زنان دیگر می باشد. مردان بیشتر در مورد خشونت و دشمنی با مردان دیگر خواب می بینند، در حالیکه خواب زنان حول محور خانواده و محیط های آشنا می گردد.

۲- خواب دیدن و کمک به یادگیری
آیا فیلم ماتریکس را به خاطر دارید که در آن نئو در حین خواب همه چیز یاد می گرفت؟ یادگیری در حین خواب اگرچه یک افسانه به نظر می رسد، اما در اصل چنین نیست. در یک مطالعه معلوم شد خواب دیدن در مورد یک تکلیف با بهبود عملکرد در همان زمینه ودر مورد همان فعالیت دارای رابطه مستقیم است. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ از ۹۹ شرکت کننده خواسته شد به صورت مجازی و از طریق کامپیوتر یک مسئله ماز (نوعی پازل) را حل کنند.از نیمی از شرکت کننده ها خواسته شد بعد از انجام این تکلیف بخوابند و نیمی دیگر باید بیدار می ماندند. در این مطالعه معلوم شد نیمی از شرکت کنندگان که در مورد این ماز کامپیوتری خواب دیده بودند، عملکرد آنها ده برابر بیشتر از آزمودنی های دیگر بهبود یافته بود.

۳- DMT- داروی خواب
برخی از مردم چنان به خواب اعتیاد پیدا کرده اند که به کمک نوعی دارو به نام دی متیل پتامین به صورت مصنوعی خواب می بینند! DMT نوعی داروی شیمیایی است که از غده صنوبری در حین فرآیند متابولیسم نرمال تهیه می شود. این ماده قبل از تولد، بعد از مرگ، توهم و حین رویا به مقداری زیادی تولید می شود. این دارو غیر مجاز بوده و از نوع داروهای روان پریشی زا بوده و در بازار نیز نادر است. دکتر استرسمن در بررسی خود متوجه شد برخی از آزمودنی ها بعد از مصرف این ماده، پدیده های آدم ربایی، مرموز و عرفانی مشاهده کرده اند.

۴- رویاهایی که از حوادث شوم خبر می دهند
رویاهایی که خبر از حوادث شوم آتی می دهند، گاهی مرتبط با آینده هستند. تعداد زیادی از مردم مدعی هستند که قبل از وقوع یک واقعه شوم، خواب دیده اند. اگر چه می توان گفت این دو پدیده مصادف با هم بوده اند، اما اکثرا مدعی اند که این اتفاق درست مثل خواب آنها رخ داده است. از جمله رویاهایی که خبر از حوادث شوم آینده داده اند، عبارتند از :

 • خواب آبراهام لینکن در مورد ماجرای قتل و ترور خودش
 • ۱۹ خواب تایید شده در مورد فاجعه تایتانیک
 • خواب مارک تواین در مورد فوت برادرش
 • اغلب قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر خواب هایی در مورد این فاجعه دیده بودند


۵- اختراعاتی که از رویاها الهام گرفته اند
رویا همواره الهام بخش نویسندگان بوده است. اما گاهی برخی رویاها الهام بخش اختراعات شگرف و کشفیات مهم بوده اند. یک رویای شبانه مادام واکر را به سمت اختراع محصولی بدیع راهنمایی کرد که به واسطه آن به یک میلیونر خودانگیخته آمریکایی تبدیل شد. الیاس، مخترع چرخ خیاطی، آن را از یکی از خواب های خود الهام گرفته بود. از دیگر کشفیات الهام گرفته از خواب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایده گوگل- لوری پیج
 • جایگزینی ژنراتورهای فعلی- تسلا
 • حالت مارپیچ دوگانه DNA- جیمز واتسون
 • جدول تناوبی- دیمتری مندلیف


۶- خواب های واضح (آگاهانه)
فرض کنید در رویای شبانه خود در مورد اینکه کجا بروید، با چه کسی ملاقات کنید و چه کاری انجام دهید، تصمیم گرفته اید. برای برخی از مردم چنین تصویر پردازی و تخیل امری ممکن بوده و اغلب این کار را انجام می دهند. این افراد خواب های اسرار آمیز زیادی دیده و مدعی هستند که قادر به کنترل رویاهای خود هستند.آنها از تکنیک های متعددی برای کنترل رویاهای خود استفاده کرده و قادر به انجام برخی امور خارق العاده نظیر پرواز کردن، عبور از دیوار، سفر به ابعاد دیگر و حتی بازگشت به گذشته هستند.

۷- انسان بیش از ۹۰ درصد رویاهای خود را فراموش می کند
بیش از یک سوم عمر انسان در خواب می گذرد و متاسفانه به خاطر سپردن و یادآوری تمام خواب ها امری غیر ممکن است. حدود ۹۵ درصد از رویاهای ما به محض بیدار شدن از خواب از ذهن پاک می شوند. اگر فرد در مرحله REM خواب ( مرحله ای از خواب که مردمک چشم حرکت می کند) از خواب بیدار شود، می تواند خواب خود را به خاطر داشته باشد، اما این کل ماجرا نیست. در یک مطالعه معلوم شد نوجوانان دختر بیشتر از نوجوانان پسر قادر به یادآوری خواب خود هستند.

۸- افراد اندکی دارای خواب سیاه وسفید هستند
اگرچه اغلب انسان ها دارای خواب های رنگی هستند، اما برخی افراد مدعی اند خواب آنها سیاه و سفید است. در خواب این افراد هیچ رنگی وجود ندارد. وقتی بلافاصله بعد از بیدار شدن، از آنها خواسته می شود رنگ رویاهای خود را انتخاب کنند، رنگ های سیاه سفید و خاکستری را انتخاب می کنند. در یک مطالعه که در سال ۲۰۰۸ در دانشگاه دونده انجام شد، کاشف به عمل آمد که افرادی که در دوران کودکی دارای تلویزیون سیاه و سفید بوده اند، خواب های غیر رنگی و سیاه و سفید می بینند.

۹- ما تنها در مورد چیزهایی خواب می بینیم که اطلاعاتی در مورد آنها داریم
ما در خواب هایمان قیافه ها و صورت های بیگانه می بینیم. حدود ۴۸ درصد افراد موجود در خواب و رویا برایمان ناشناس هستند اما این مسئله بسیار عجیب به نظر می رسد. مغز انسان به چه صورت چنین قیافه های ناشناسی را تولید می کند؟ اما باید بدانید این چهره ها واقعی هستند و ما قبلا در مرحله ای از زندگی با آنها ملاقات کرده ایم.
شاید آن مردی که قصد جان شما را کرده بود، همان مردی بود که در دوران کودکی در سوپر مارکت با وی آشنا شده بودید.

۱۰- رویای افراد نابینا
هر انسانی در خواب خود، تصاویری از اشیا و صورت ها می بیند. اما افراد کور مادرزاد هیچ پیش زمینه ای از تصاویر و رنگ ها ندارند. افراد نابینا تنها قادر به تمییز صداها، انواع بوها و احساس ارتعاشات و لرزش ها هستند. اما افرادی که بعدها نابینا می شوند ( یعنی کور مادرزاد نیستند) در رویای خود تصویر دارند. افزون بر این، در یک مطالعه دانمارکی معلوم شد افراد نابینا بیشتر از افراد بینا کابوس می بینند!

منبع : wonderslist.com

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه مقالات Wed, 18 Nov 2015 14:08:13 +0330
معرفی بانوان برتر حوزه فناوری در سال ۲۰۱۵ https://www.arkinfo.ir/83-news/151-it-womens.html https://www.arkinfo.ir/83-news/151-it-womens.html

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵

 
هر ساله با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و آغاز سال میلادی جدید، برترین های هر حوزه معرفی می شوند تا از تلاش و کوشش آنها تقدیر شود.

معرفی قدرتمندترین و برترین زنان حوزه آی تی ( فناوری اطلاعات ) در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز از این قائده مستثنی نیست.

در این خبر شما را با آخرین رتبه بندی در سال 2015 و فهرست 10 نفر برتر این رتبه بندی که به ترتیب زیر می باشد آشنا خواهیم کرد:

سوزان وویچیتسکی ، شریل سندبرگ ، ماریسا مایر ، اورسولا برنز ، شر وانگ ، ویرجینیا رومتی ، مگ وایتمن ، آنجلا آهرنس ، سفرا کاتز ، سندی کارتر
 

هر ساله با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و آغاز سال میلادی جدید، برترین های هر حوزه معرفی می شوند تا از تلاش و کوشش آنها تقدیر شود.
معرفی قدرتمندترین و برترین زنان حوزه آی تی ( فناوری اطلاعات ) در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز از این قائده مستثنی نیست.

در این خبر شما را با آخرین رتبه بندی در سال 2015 و فهرست 10 نفر برتر این رتبه بندی که به ترتیب زیر می باشد آشنا خواهیم کرد:

 

1. سوزان وویچیتسکی Susan Wojcicki

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - سوزان وجیسکی  Susan Wojcicki


دوازدهمین زن ثروتمند دنیا و سومین زن برتر حوزه آی تی در سال ۲۰۱۴، امسال نیز در لیست برترین های این حوزه قرار دارد.مدیرعامل کمپانی یوتیوب که یکی از بزرگترین کمپانی‌ های جهان محسوب می‌شود در سال ۱۹۹۹ به گوگل پیوست.
در پس تمام تبلیغات شرکت گوگل از جمله Analytics ،Adsense و … می توان ردپایی از ووجیسکی یافت. وی همان شخصی است که گاراژش را به سرگی برین و لری پیج اجاره داد تا بتوانند فعالیت های خود را انجام دهند.

 

2. شریل سندبرگ Sheryl Sandberg

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - شریل سندبرگ  Sheryl Sandberg


خالق «لین-این» (Lean-In)،اولین زنی است که به هیئت مدیره فیسبوک پیوست. سندبرگ، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد بوده و بسیاری از موفقیت های فیسبوک را می توان به درک روشن او از اقتصاد نسبت داد. این سندبرگ بود که به فیسبوک کمک کرد همگانی شود و جریان نقدینگی دیجیتال این کمپانی را نیز بسیار توسعه داد. سندبرگ از سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان مدیر بخش عملیات وارد شرکت فیس بوک شد. وی در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز به عنوان برترین زن حوزه آی تی نام گرفته بود.وی همچنین به عنوان یکی از ثروتمندترین زنان سیلیکن ولی شناخته می شود.

 

3. ماریسا مایر Marissa Mayer

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - ماریسا مایر  Marissa Mayer


وی که به عنوان یکی از پنج زن برتر سال ۲۰۱۴ میلادی معرفی شده و در رتبه بندی مجله فوربز نیز هجدهمین زن مشهور و ثروتمند دنیا لقب گرفته بود،حدودا سه سال است که به عنوان مدیر عامل یاهو منصوب شده است .گفتنی است او رابه عنوان یکی از جوانترین مدیران تکنولوژی می شناسند. ماریسا مایر در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز به عنوان یکی از برترین های این حوزه معرفی شده است.

 

4. اورسولا برنز Ursula Burns

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - اورسولا برنز  Ursula Burns


نخستین مدیرعامل زن آمریکایی – آفریقایی‌‌ تباری که به ریاست یکی از شرکت‌ های منتخب مجله سالانه فورچون (Fortune) منصوب شده که ۵۰۰ شرکت بزرگ آمریکا را رده‌ بندی می‌ کند،رئیس و مدیرعامل شرکت زیراکس (Xerox)است.زیراکس از شرکت‌ های پیشرو جهان در بخش مدیریت اسناد است که در زمینه تولید و فروش پرینترهای رنگی و سیاه‌ و سفید، سیستم‌ های چند منظوره، دستگاه‌ های فتوکپی، تولید دستگاه‌ های چاپ دیجیتال و سایر خدمات مربوط به این حوزه فعالیت دارد.

 

5. شر وانگ Cher Wang

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - شر وانگ  Cher Wang


شر وانگ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل HTC سابقه درخشانی در صنعت الکترونیک داشته است. ذکاوت و نگرش استراتژیک او در زمینه تکنولوژی و کارآفرینی باعث شد تا وی نقش مهمی را در تاسیس تعداد زیادی از شرکت های تجاری در زمینه فناوری اطلاعات داشته باشد.

 

6. ویرجینیا رومتی Virginia Rometty

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - ویرجینیا رومتی  Virginia Rometty


ویرجینیا که اغلب با اسم جینی رومتی خطاب می شود، اولین مدیرعامل زنی است که در شرکت IBM منصوب شد. رومتی توانست رتبه دوم موفق ترین زن حوزه آی تی در سال ۲۰۱۴ را به خود اختصاص دهد و این موضوع در حالی است که وی مقام دهمین زن ثروتمند دنیا را نیز از آن خود کرده بود. اختصاص دوباره برترین زن حوزه آی تی در سال ۲۰۱۵ میلادی نشان از تلاش ها و کوشش های ویرجینی برای ارتقاء رتبه آی.بی.ام دارد.

 

7. مگ وایتمن Meg Whitman

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - مگ وایتمن  Meg Whitman


وایتمن حدودا چهار سال است که به عنوان مدیر عامل شرکت HP منصوب و معرفی شده است. وی در حالی به عنوان پنجمین زن برتر حوزه آی تی در سال ۲۰۱۴ میلادی معرفی شده بود که پیش از آن نیز عنوان بیستمین زن ثروتمند دنیا را از آن خود کرده بود. وی در زمانی که مدیریت اچ پی را پذیرفت، سهام این شرکت سیر نزولی را طی می کرد اما این کمپانی با ورود وایتمن توانست دوران متفاوتی را تجربه کرده و شاخص سهام آن نیز روز به روز افزایش پیدا کند.

 

8. آنجلا آرنس Angela Ahrendts

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - آنجلا آهرنس  Angela Ahrendts


بعد از مدیر عامل شدن تیم کوک در کمپانی اپل، او اولین زنی بود که به تیم رهبری این کمپانی پیوست. او در طول دوران کاری خود در کمپانی های مشهور و بزرگی مانند بربری (Burberry)، دانا کران اینترنشنال (Donna Karan Internationa)، لیز کلیبورن (Liz Claiborne) و هنری بندل (Henri Bendel) فعالیت داشته است.

 

9. سفرا کتز Safra A. Catz

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - سفرا کاتز  Safra A. Catz


سفرا کاتز به مدت ۱۶ سال در کنار موسس و مدیرعامل اوراکل (Oracle) لاری الیسون (Larry Ellison) به فعالیت پرداخته و در سال ۲۰۱۴ میلادی تبدیل به یکی از کمک موسسان این کمپانی شد. او قبل از مدیر عامل شدنش در منصب های ریاست و مدیر مالی اوراکل نیز فعالیت کرده بود.

 

10. سندی کارتر Sandy Carter

زنان برتر دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ - سندی کارتر  Sandy Carter


وی مدیر اجرایی کمپانی IBM است که جزء اعضای اصلی در تعیین تصمیمات استراتژیک این کمپانی به شمار می رود و نقشی محوری در آن جا ایفا می کند.


منبع : خبرگزاری مهر

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Thu, 05 Nov 2015 22:39:21 +0330
ساخت پهپاد ( هواپیمای بدون سرنشین ) نامرئی https://www.arkinfo.ir/83-news/150-invisible-uav.html https://www.arkinfo.ir/83-news/150-invisible-uav.html

ساخت پهپاد نامرئی در آمریکا ، روسیه و چین - آینده هواپیماهای بدون سرنشین ، رادارگریز ، قابل بازیافت و قابل کنترل

بیشترین سرمایه ‌گذاری در جهان در زمینه ساخت و تجهیز پهپادها را وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا انجام داده ‌است به طوری که بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ حدود ۳ میلیارد دلار هزینه برای طراحی ساخت و تجهیز پهپادها هزینه کرده ‌است.

پهپادها در حال حاضر در برنامه‌های نظامی که شامل جاسوسی، حملات انتحاری، حمله موشکی و بمباران می‌شود فعالیت می‌کنند. این هواپیماها همچنین مصارف بسیار زیادی در زمینه های غیر نظامی دارند.

محققان آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا ( دارپا ) پس از سال‌ها مطالعه بر روی پوشش‌های الکترونیکی نامرئی شونده و تحقیق بر روی پروژه تولید پهپادهای غیرقابل بازیافت قابل کنترل (ICARUS)، به دنبال ساخت پهپادهایی هستند که قادر به حمل تجهیزات نیروهای نظامی و انجام عملیات نجات بوده و پس از زمان تعیین شده، نامرئی شود.

اما طرح‌های جداگانه ‌ای توسط متخصصان روسی و چینی در دست اجراست که در صورت نتیجه دادن، ایالات متحده با شرایط کاملاً جدیدی روبرو خواهد شد.

بیشترین سرمایه ‌گذاری در جهان در زمینه ساخت و تجهیز پهپادها را وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا انجام داده ‌است به طوری که بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ حدود ۳ میلیارد دلار هزینه برای طراحی ساخت و تجهیز پهپادها هزینه کرده ‌است.
حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ باعث شد تا دولت آمریکا بودجه بیشتری را به طراحی و ساخت و تجهیز پهپادها اختصاص دهد.
پهپادها در حال حاضر در برنامه‌های نظامی که شامل جاسوسی، حملات انتحاری، حمله موشکی و بمباران می‌شود فعالیت می‌کنند.این هواپیماها همچنین مصارف بسیار زیادی در زمینه های غیر نظامی دارند.

ساخت پهپاد نامرئی در آمریکا ، روسیه و چین - آینده هواپیماهای بدون سرنشین ، رادارگریز ، قابل بازیافت و قابل کنترل

محققان آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا ( دارپا ) پس از سال‌ها مطالعه بر روی پوشش‌های الکترونیکی نامرئی شونده و تحقیق بر روی پروژه تولید پهپادهای غیرقابل بازیافت قابل کنترل (ICARUS)، به دنبال ساخت پهپادهایی هستند که قادر به حمل تجهیزات نیروهای نظامی و انجام عملیات نجات بوده و پس از زمان تعیین شده، نامرئی شود.

پهپاد مورد نظر این محققان کاملا منحصر به‌ فرد است، به طوری که چهار ساعت پس از ارسال محموله یا ۳۰ دقیقه پیش از روشن شدن هوا باید ازنظر غایب شود.این پهپاد باید قادر به حمل محموله ۱.۳۶ کیلوگرمی تا ارتفاع تقریبی ۱۰ متری به سمت هدف از پیش ‌تعیین شده باشد.

پهنای بال این پهپاد ها نباید بیشتر از سه متر باشد و باید این امکان را داشته باشد که پس از رهاسازی از ارتفاع ۱۰ هزار و ۶۶۸ متری برای حداقل ۱۴۴ کیلومتر پرواز مستقیم کند.
گفتنی است مرکز مطالعاتی دارپا برای رسیدن به این هدف جاه‌ طلبانه حدود هشت میلیون دلار سرمایه‌ اختصاص داده است.

ساخت پهپاد نامرئی در آمریکا ، روسیه و چین - آینده هواپیماهای بدون سرنشین ، رادارگریز ، قابل بازیافت و قابل کنترل

 

اما کشورهای دیگر نیز در این زمینه بیکار ننشته اند و خبرهای گوناگونی در این زمینه به گوش می رسد:

شرکت متحده ابزار سازی بخشی از موسسه روس تک روسیه است و به ساختن محصولات دارای فناوری پیشرفته و تجهیزات نظامی اشتغال دارد. شرکت متحده ابزار سازی روسیه پهپادی را می سازد که می تواند اهداف خارج از طیف الکترومغناطیسی قابل دیدن برای انسان از جمله حتی ماشین های نظامی به خوبی استتار شده را کشف کند.

به نوشته یک نشریه آمریکایی، روسیه و چین سرگرم طراحی و ساخت پهپاد فوق مدرن با قابلیت شناسایی و انهدام جنگنده‌های رادارگریز آمریکا هستند. به نوشته نشریه آمریکایی Business Insider ، این پهپاد می تواند اشیای ساخته دست انسان را از اشیای طبیعی تمیز دهد.

ساخت پهپاد نامرئی در آمریکا ، روسیه و چین - آینده هواپیماهای بدون سرنشین ، رادارگریز ، قابل بازیافت و قابل کنترل

پهپاد جدید روسیه اشیای اطراف خود را در طیف خاصی کشف می کند که برای چشم انسان قابل دیدن نیست. این پهپاد دارای تجهیزات بصری الکترونیکی است که درباره اراضی اطراف خود اطلاعات دیجیتال جمع آوری کرده و سپس به کشف آلودگی ها، سوخت ریخته شده به زمین و آثار مواد شیمیایی می پردازد.

سرگی سکوکوف، معاون مدیر کل شرکت متحده ابزار سازی روسیه گفت:
فناوری ما برای بررسی جریانات ابر طیفی همچون به اصطلاح چشم ایزدی است که به پهپاد ها امکان می دهد طیف الکترومغناطیسی غیر قابل دیدن برای چشم انسان را ببینند.

ساخت پهپاد نامرئی در آمریکا ، روسیه و چین - آینده هواپیماهای بدون سرنشین ، رادارگریز ، قابل بازیافت و قابل کنترل

علاوه بر آن، طرح‌های جداگانه ‌ای توسط متخصصان روسی و چینی در دست اجراست که در صورت نتیجه دادن، ایالات متحده با شرایط کاملاً جدیدی روبرو خواهد شد. نشریه آمریکایی نشنال اینترست در ارتباط با طرح ‌های روسیه و چین گزارش داد که طرح چینی‌ها به پهپادی مربوط می‌ شود که در ارتفاع بسیار بالا پرواز می‌کند و طرح روس‌ها نیز به پهپاد در ارتفاع کم مربوط است.

نشریه آمریکایی نشنال اینترست نوشت:
اوایل سال جاری اولین تصاویر پهپاد موسوم به عقاب آسمان که قابلیت پرواز در ارتفاع بالا را داشته از سوی رسانه‌ های چینی منتشر شد.

این نشریه به نقل از جفری لین و پی دبلیو سنگر از کارشناسان امور نظامی افزود:
پهپاد برد بلند و ضد جنگنده‌ های رادارگریز عقاب آسمان می‌تواند علیه هواپیماهایی مثل بمب ‌افکن بی-2 و ناوشکن دی.دی.جی-1000 آمریکا به کار رود.

ساخت پهپاد نامرئی در آمریکا ، روسیه و چین - آینده هواپیماهای بدون سرنشین ، رادارگریز ، قابل بازیافت و قابل کنترل
این پهپاد به عنوان دیده‌ بان، می‌تواند نیروی هوایی چین را قادر سازد جنگنده‌ های رادار گریز، موشک‌ها و کشتی‌های دشمن را قبل از آنکه وارد فضا و آب ‌های این کشور شود، شناسایی و رهگیری کند. این پهپاد چینی همچنین می‌تواند کامیون‌های حامل موشک، سامانه‌های دفاع هوایی مستقر در روی زمین را شناسایی کند.

 

نشنال اینترست در رابطه با پهپاد روس‌ها هم نوشت:
ولادیمیر می‌کیف معاون شرکت کرت تولید کننده سامانه‌ های الکترونیکی در این رابطه گفته پهپاد جدید روسیه مشابه پهپاد عقاب آسمان چینی ‌هاست و قادر است در ارتفاع کم پرواز کرده و جنگنده‌های رادارگریز اف-35 ، اف-22 و بی-2 را شناسایی و منهدم کند.
می‌ کیف درباره ویژگی دیگر این پهپاد گفت که با توجه به ایجاد حوزه الکترومغناطیسی در اطراف این پهپاد، رادارهای دشمن نمی‌توانند آن را ببینند. این پهپاد همچنین می‌تواند موشک‌های هوا به هوا را هدف قرار دهد.

نشنال اینترست نوشت:
در صورت واقعیت داشتن این سخنان، پهپاد جدید روسیه قادر است بدون این که خود شناسایی شود، جنگنده‌های رادارگریز آمریکا را شناسایی کند.

دیو ماجیمدار سردبیر نشریه نیروی دریایی آمریکا نیز در این باره گفت:
روسیه و چین الآن در حال ساخت سامانه ‌های دفاع هوایی همراه با رادارهای جدید با پهنای باند یو اچ اف و وی اچ اف هستند.

ژنرال هاوک کارلیسل رئیس بخش فرماندهی نبرد هوایی آمریکا از 10 مقر فرمانده ‌ای مهم نیروی هوایی آمریکا نیز در این زمینه گفت:
جنگنده رادار گریز شگفت‌انگیز است، اما شما باید چیزی بیش از یک جنگنده رادار گریز داشته باشید. شما باید تلفیقی از قابلیت‌های مختلف را در این عرصه داشته باشید و این بسیار مهم است.

 

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Thu, 22 Oct 2015 04:30:00 +0330
ساخت ربات روانشناس برای خواندن ذهن انسان https://www.arkinfo.ir/83-news/149-psycho-robot.html https://www.arkinfo.ir/83-news/149-psycho-robot.html

ساخت ربات روانشناس برای خواندن ذهن انسان - رباتی که توانایی خواندن ذهن انسان را دارد

کسی نیست که قدرت “خواندن ذهن” را یکی از چند قدرت برتر که انسان ها همیشه در پی آن بوده اند نداند!
توانایی خواندن ذهن شخص مقابل این اجازه را به شما می دهد که همیشه برای عکس العمل نشان دادن آماده باشید و این یعنی همیشه یک قدم جلوتر بودن!
این بار مهندسان زیستی دانشگاه ایلینویز در شیکاگو یک ربات روانی طراحی کرده‌اند که می‌تواند هرچیزی که یک فرد برای انجام دادن آن تصمیم گرفته است ببیند، حتی اگر آن را انجام ندهند.
اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر این توانایی را ربات ها پیدا کنند چه اتفاقی پیش خواهد آمد؟

یعنی ربات ها همیشه یک قدم از انسان ها جلوتر خواهند بود و دیگر انسان ها توانایی مقابله با آن ها را نخواهند داشت!
درست است که انسان ها از این قدرت می خواهند برای خود استفاده کنند ،اما چه چیزی جلودار این خواهد بود که ربات ها همیشه تحت کنترل انسان ها بمانند؟

کسی نیست که قدرت “خواندن ذهن” را یکی از چند قدرت برتر که انسان ها همیشه در پی آن بوده اند نداند!
توانایی خواندن ذهن شخص مقابل این اجازه را به شما می دهد که همیشه برای عکس العمل نشان دادن آماده باشید و این یعنی همیشه یک قدم جلوتر بودن!

ساخت ربات روانشناس برای خواندن ذهن انسان - رباتی که توانایی خواندن ذهن انسان را دارد
این بار مهندسان زیستی دانشگاه ایلینویز در شیکاگو یک ربات روانی طراحی کرده‌اند که می‌تواند هر چیزی که یک فرد برای انجام دادن آن تصمیم گرفته است ببیند، حتی اگر آن را انجام ندهند.
این ابتکار همچنین به ربات‌ها اجازه خواهد داد تا با تکرار روشی که انسان به وقایع در جهان واقعی واکنش نشان می‌دهد، درک بهتری از انسان پیدا کنند.

ساخت ربات روانشناس برای خواندن ذهن انسان - رباتی که توانایی خواندن ذهن انسان را دارد

اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر این توانایی را ربات ها پیدا کنند چه اتفاقی پیش خواهد آمد؟
یعنی ربات ها همیشه یک قدم از انسان ها جلوتر خواهند بود و دیگر انسان ها توانایی مقابله با آن ها را نخواهند داشت!
اما این در حالی است که ربات ها از کنترل خارج شوند!
درست است که انسان ها از این قدرت می خواهند برای خود استفاده کنند
اما چه چیزی جلودار این خواهد بود که ربات ها همیشه تحت کنترل انسان ها بمانند؟

ساخت ربات روانشناس برای خواندن ذهن انسان - رباتی که توانایی خواندن ذهن انسان را دارد
این الگوریتم می‌تواند در نهایت خودروها و پروتزهای آینده را نیرو دهی کرده و به آن‌ها اجازه درک قصد و نیت صاحبانشان را بدهد، حتی اگر در نیمه راه از فکر کردن دست کشیده باشند.
مولف این تحقیق اظهار کرد که توانسته با موفقیت این ابداع را که از یک الگوریتم ریاضی برای درک قصد و نیت و نه حرکت واقعی استفاده می‌کند، آزمایش کند.

ساخت ربات روانشناس برای خواندن ذهن انسان - رباتی که توانایی خواندن ذهن انسان را دارد
از آنجایی که این الگوریتم از نیت انسان آگاه است، می‌تواند در نهایت برای ساخت خودروهای آینده مورد کاربرد قرار بگیرد.
از دیگر کاربرد های این فناوری قادر ساختن پروتزها برای ادامه دادن به عملکرد مطلوب خود است، حتی اگر با چیزی مثل اسپاسم عضلانی در آن‌ها وقفه ایجاد شود.

 

منبع : مهر

 

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Thu, 15 Oct 2015 05:21:13 +0330
پیشگیری از مضرات امواج موبایل https://www.arkinfo.ir/86-articles/learning/148-mobile-waves.html https://www.arkinfo.ir/86-articles/learning/148-mobile-waves.html

توصیه و روش های عملی برای جلوگیری و پیشگیری از عوارض و آسیب های ناشی از امواج مغناطیسی تلفن همراه موبایل

هم اکنون در جهان حدود ۲/۵ میلیارد نفر از تلفن همراه استفاده می کنند و این آمار در آمریکا فقط به ۲۲۰ میلیون نفر می رسد. حال تصور کنید که ما در چه دنیایی از امواج تلفن های همراه زندگی می کنیم.

میزان جذب امواجی که از تلفن همراه به سمت گوش می آید، با توجه به فاصله تلفن همراه از گوش و فرکانس موج متفاوت است ولی به طور معمول بیش از ۷۰ درصد امواج به وسیله بافت جمجمه و مغز جذب می شود و به شکل انرژی حرارتی درمی آید.

اگرچه عوامل گوناگونی از جمله فاصله تلفن همراه از گوش و میزان فرکانس در جذب امواج موثرند اما اثر زیانبار صحبت بی وقفه با تلفن های همراه آشکار و بدیهی است.

حتما شما هم نمی خواهید با صحبت های طولانی با تلفن همراه تحت تاثیر امواج خطرناک این تلفن ها قرار بگیرید.
در این صورت چون نمی شود استفاده از تلفن همراه را کنار گذاشت، باید بدانید که چگونه می توانید این آثار زیانبار را ضمن استفاده از تلفن همراه تان کاهش دهید.

هم اکنون در جهان حدود ۲/۵ میلیارد نفر از تلفن همراه استفاده می کنند و این آمار در آمریکا فقط به ۲۲۰ میلیون نفر می رسد. حال تصور کنید که ما در چه دنیایی از امواج تلفن های همراه زندگی می کنیم.

میزان جذب امواجی که از تلفن همراه به سمت گوش می آید، با توجه به فاصله تلفن همراه از گوش و فرکانس موج متفاوت است ولی به طور معمول بیش از ۷۰ درصد امواج به وسیله بافت جمجمه و مغز جذب می شود و به شکل انرژی حرارتی درمی آید.

اگرچه عوامل گوناگونی از جمله فاصله تلفن همراه از گوش و میزان فرکانس در جذب امواج موثرند اما اثر زیانبار صحبت بی وقفه با تلفن های همراه آشکار و بدیهی است.

حتما شما هم نمی خواهید با صحبت های طولانی با تلفن همراه تحت تاثیر امواج خطرناک این تلفن ها قرار بگیرید. در این صورت چون نمی شود استفاده از تلفن همراه را کنار گذاشت، باید بدانید که چگونه می توانید این آثار زیانبار را ضمن استفاده از تلفن همراه تان کاهش دهید.

 

۱.مدت زمان مکالمه تان را کاهش دهید:
بهترین راهکار این است که مدت زمان تماس و مکالمه با تلفن همراه تان را کاهش دهید. مطالعات نشان می دهد که اگر شما بیش از دو دقیقه با تلفن همراه صحبت کنید، امواج مغزی شما تحت تاثیر امواج تلفن همراه قرار می گیرد.

۲.کودکان فقط در مواقع ضروری:
این به هیچ وجه درست نیست که کودکان یک تلفن همراه مخصوص خودشان داشته باشند چون مغز کودکان در حال رشد است و اثر امواج تلفن همراه بر آن بیشتر است. بهتر است کودکان جز در موارد ضروری با تلفن همراه خود صحبت نکنند.

۳.تلفن همراه را در جیب شلوارتان و یا روی کمر بندتان قرار ندهید:
بهتر است تلفن همراه را در جیب شلوارتان قرار ندهید چون بافت های بخش پایینی بدن بیشتر از بافت های سر و صورت، اشعه های مضر تلفن همراه را جذب کرده و آسیب می بینند. نتایج یک مطالعه نشان می دهد مردانی که تلفن همراه را در جیب شلوارشان قرار می دهند تعداد اسپرم هایشان ۳۰درصد کاهش پیدا می کند.

۴.اول بگذارید ارتباط برقرار شود:
اگر شما از هدست یا گوشی استفاده نمی کنید وقتی شماره می گیرید اجازه دهید اول تلفن همراه تان وصل و ارتباط با طرف مقابل برقرار شود سپس آن را روی گوش تان قرار دهید در این صورت تحت اشعه مضر کمتری قرار می گیرید. شما می توانید برقرار شدن ارتباط را روی صفحه تلفن همراه تان ببینید.

۵.تلفن همراه تان را داخل پوشش های فلزی و محفظه های دربسته فلزی قرار ندهید:
برای موبایلتان پوشش های فلزی نخرید و آن را درون بسته های فلزی دربسته قرار ندهید. این محفظه های فلزی مانند یک گیرنده عمل کرده و اثر امواج تلفن همراه را که به سمت بدن شما می آیند تشدید می کنند.

۶.تلفن همراهی با میزان اِس.اِی.آر پایین تر (جذب کمتر اشعه برای بدن) بخرید:
هنگام خرید تلفن همراه به میزان اِس.اِی.آر آن توجه کنید. این عدد به طور معمول به وسیله شرکت سازنده تلفن همراه روی گوشی و یا کاتالوگ آن درج می شود و نشان می دهد که هنگام استفاده از تلفن همراه چه مقدار از امواج جذب بدن شما می شود. هرچه این عدد در یک گوشی تلفن همراه پایین تر باشد آن گوشی ایمن تر است و بیشتر شما را از آثار مخرب اشعه های تلفن همراه مصون نگه می دارد.

۷.از هدست استفاده کنید:
برای اینکه امواج تلفن همراه هنگامی که آن را روی گوش تان قرار داده اید مغز شما را نشانه نروند باید آن را از سرتان دور کنید. بهترین کار این است که به جای قرار دادن تلفن همراه روی گوش تان از یک «هندزفری» یا «هدست» سیم دار استفاده کنید. این کار موجب می شود امواج تلفن همراه به سمت مغز شما نیایند و فقط بتوانید با هندزفری مکالمه خودتان را انجام دهید.

۸.از اسپیکر یا پخش صدا استفاده کنید:
یک راه آسان دیگر برای کاهش تماس با امواج مضر تلفن همراه این است که هنگام صحبت کردن با آن، اسپیکر یا پخش صدا استفاده کنید. فراموش نکنید در این شرایط تلاش کنید تا می توانید تلفن همراه را دورتر از بدن تان قرار دهید. با بیشتر شدن فاصله میزان امواج الکترومغناطیس به میزان زیادی کاهش می یابد.

۹.از آنتی اکسیدان ها استفاده کنید:
آنتی اکسیدان ها موادی در بدن هستند که از پیری پیشگیری می کنند و برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند. امواج تلفن همراه می توانند این ترکیبات حیاتی بدن را از بین ببرند و فرمول شیمیایی آنها را بشکنند بنابراین چون در طول روز شما مدت زیادی تحت تابش این اشعه های مضر قرار می گیرید خوب است از مکمل های آنتی اکسیدان در غذاهای روزانه تان استفاده کنید.

۱۰. جلوی آنتن موبایلتان را نپوشانید:
سعی کنید جلوی آنتن موبایلتان را نپوشانید. مسدود کردن آنتن تلفن همراه هنگام استفاده مقدار پرتوهای جذب شده از طریق مغز را افزایش می دهد. این کار موجب می شود کارایی تلفن همراه کاهش یابد و موجب شود موبایل از برق بیشتری برای ایجاد کیفیت بیشتر استفاده کند و پرتوهای بیشتری را منتشر کند.

۱۱. موبایل در منزل:
بهتر است موبایل در در هنگام خواب دور از محل استراحت قرارگرفته و یا بر روی شماره ثابت دایورت شود همچنین حالت آنتن دهی بالای موبایل در محل سکونت یا محل کار و داشتن علائمی نظیر سردرد، وزوز گوش، اضطراب، عدم کیفیت خواب خوب مثل بی خوابی یا کابوس، سوزش چشم، فشار خون بالاو یا حالت گُر گرفتگی،اضطراب و دلهره، تپش نامنظم قلب،استرس و پرخاشگری به احتمال زیاد در معرض امواج قوی الکترومغناطیس قرار داشته وبهتر است نسبت به شناسایی و اندازه گیری میزان شدت امواج الکترومغناطیس اقدام و در صورت وجود امواج آلوده بالا اقدام به رفع موج آلوده یا ایزوله کردن محیط خود در برابر امواج نمود .

۱۲. موبایل و خانم های باردار:
امواج بالای موبایل آسیب جدی به سلولهای در حال شکل گیری و دی ان ای وارد می نماید بهتر است خانم های باردار در طول ایام بارداری موبایل را از خود دور نگه داشته خصوصا در هنگام زنگ خوردن موبایل یا برقرار شدن تماس که بیشترین میزان موج را دارا می باشد موبایل در نزدیکی بدن آنها نباشد و در ایام بارداری در مناطق کم موج شهری بوده و یا از لباسهای محافظ ضد امواج برای خانم های باردار استفاده نمایند .

۱۳. موبایل و بیماری های خاص:
امواج الکترومغناطیس تاثیرات مخربی بر روی سلولهای ضعیف گذاشته و می تواند در رشد توسعه بیماری و طولانی شدن زمان درمان تاثیر گذاشته وبهتر است افراد با بیماری های خاص خصوصا تومور، ام اس، لوسمی، اختلالات خونی و قلبی و کلیوی یا افرادی که پروتز یا قعطه فلزی در بدن دارند از موبایل و امواج الکترو مغناطیس دوری نمایند.

۱۴. موبایل در بیمارستان:
استفاده از تلفن همراه در کنار تخت بیماران و یا تجهیزات پزشکی خطرناک است سازمان جهانی بهداشت یک سری وسایل و تجهیزات پزشکی را مشخص کرده است که موبایل و سیستم های وایرلس از فواصل نزدیک می تواند روی آنها تأثیرگذارد. تلفن همراه در فاصله ۵ سانتی متری از دستگاه تنفس مصنوعی، می تواند این وسیله را از کار بیندازد و همچنین در فاصله کمتر از یک متر می تواند مشکل جدی در اتاق عمل و بخش مراقبت های ویژه ایجاد کند همچنین بر روی دستگاه الکتروکاردیوگراف (نوار قلب) می تواند تداخلات پارازیتی در رسم نمودار ایجاد کرده و در تشخیص پزشک اختلال ایجاد کند و اگر این امواج قوی باشد باعث اشتباهاتی در نمایش آسیستول که نمایشگر ویژگی های قلب بیمار است، می شود و پمپ های خودکار تزریق ممکن است با در معرض قرار گرفتن امواج تلفن همراه قطع شوند و یا حرکتی برعکس داشته باشند به طوری که امکان دارد به جای این که خون تزریق شود، از بدن بیمار خون خارج شود و خطرات جدی را برای بیمار ایجاد کند و همچنین در ضربان سازها هم می توانند پالس های غلط در قلب ایجاد شود و برای بیمار خطر داشته باشند.

۱۵. موبایل در پمپ بنزین:
امواج موبایل به دلیل داشتن پرتوهای قوی امواج الکترومغناطیس می توانند با برخورد به اشیاء فلزی حالت جرقه ایجاد نمایند موارد بسیار زیادی از انفجار خودروهای در حال سوختگیری، به دلیل استفاده از موبایل در جایگاه سوخت بوده که پرتوها با ایجاد جرقه در محل بخارهای بنزین باعث انفجار و شعله وری محل گردیدند.

۱۶. محل قرارگیری موبایل:
قرارگیری موبایل بر روی قلب باعث ایجاد اختلال و بی نظمی در ضربان قلب شده و در بلند مدت می تواند اثرات مخربی بر نظم قلب به جا بگذارد بهتر است موبایل با فاصله از بدن قرار گرفته و با اعضاء اصلی بدن نظیر قلب ، سر و اندام پایین تنه فاصله داشته باشد همچنین زنگ خوردن موبایل در نزدیکی کارتهای اعتباری مغناطیسی نیز می تواند باعث اختلال در کارایی آنان گردد.

۱۷. موبایل و اتصال به اینترنت:
اتصال به اینترنت موبایل ،امواج الکترومغناطیسی را چندین برابر می کند بهتر است در موارد ضروری از اینترنت آن استفاده شده و بعد از استفاده در حالت خاموش قرارگرفته و یا بهتر است در مواقع لزوم از وایفای موبایل بجای اینترنت سیم کارت استفاده گردد.

۱۸. موبایل در وسیله نقلیه:
جهت برقراری ارتباط موبایل در حال حرکت به دلیل نوسانات میزان شدت امواج نیاز به ارسال و دریافت امواج بیشتری بوده و امواج موبایل در حال حرکت به میزان چند برابر آلودگی موجی تولید نموده همچنین به دلیل وجود دیواره های فلزی در خودرو امواج در داخل خودرو محبوث و حالت انعکاسی پیدا نموده و باعث جذب و نفوذ بیشتر امواج و آسیب به بدن می گردند همچنین استفاده طولانی مدت موبایل در حال رانندگی می تواند باعث بروز سردرد و سرگیجه نموده و باعث اختلال در هوشیاری و واکنش سریع راننده گردد.

 

منبع : مجله اینترنتی میترا

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه آموزشی مقالات Thu, 08 Oct 2015 01:09:22 +0330
دانلود شوک ویو پلیر 12 ویندوز و مکینتاش https://www.arkinfo.ir/85-downloads/147-shockwave-player-12.html https://www.arkinfo.ir/85-downloads/147-shockwave-player-12.html

دانلود بروز رسانی جدید آدوب شوک ویو پلیر Adobe Shockwave Player 12 نسخه 12.2.0.162 برای سیستم عامل ویندوز و مکینتاش 64 بیتی

آدوب شوک ویو پلیر Adobe Shockwave Player محصولی از شرکت آدوبی میباشد که در دسته بندی هم ردیف نرم افزار آدوب فلش پلیر قرار می گیرد.
این نرم افزار به صورت رایگان از طرف شرکت Adobe تولید شده و در اختیار بیش از 200 میلیون کاربر آن قرار گرفته است و می توان گفت Shockwave Player بعد از Flash Player دومین پلاگین رایج و ضروری کمپانی ادوب است.

این پلاگین یا افزونه به شما امکان پخش ، اجرا و مشاهده سخنرانی ها ، بازی های آنلاین ، ویدیو ، فیلم ، موسیقی ، کلیپ های فلش ، بنرهای متحرک ، تبلیغات ، انیمیشن ها و به طور کلی فایل های چند رسانه ای تحت وب را می دهد.

در حال حاضر آخرین نسخه بروز رسانی این نرم افزار نسخه Adobe Shockwave Player 12.2.0.162 می باشد
که می توانید با مراجعه به ادامه مطلب آن را دریافت و نصب نمایید.

آدوب شوک ویو پلیر Adobe Shockwave Player محصولی از شرکت آدوبی می باشد که در دسته بندی هم ردیف نرم افزار آدوب فلش پلیر قرار می گیرد.
این نرم افزار به صورت رایگان از طرف شرکت Adobe تولید شده و در اختیار بیش از 200 میلیون کاربر آن قرار گرفته است و می توان گفت Shockwave Player بعد از Flash Player دومین پلاگین رایج و ضروری کمپانی ادوبی است.
هر چند برنامه فلش پلیر می تواند بسیاری از انیمیشن های شوک ویو Shockwave را پخش کند ، اما برای مشاهده برخی از فایل های آنلاین باید حتماً پلاگین شوک ویو روی مرورگر نصب باشد.
با نصب این نرم افزار، پلاگین یا افزونه های آن به صورت خودکار روی مرورگرهای اینترنت اکسپلور (Internet Explorer) ، فایرفاکس (Firefox) ، کروم (Chrome) و اپرا (Opera) نصب می شوند.

 

دانلود بروز رسانی جدید آدوب شوک ویو پلیر Adobe Shockwave Player 12 نسخه 12.2.0.162 برای سیستم عامل ویندوز و مکینتاش 64 بیتی

این پلاگین یا افزونه به شما امکان پخش ، اجرا و مشاهده سخنرانی ها ، بازی های آنلاین ، ویدیو ، فیلم ، موسیقی ، کلیپ های فلش ، بنرهای متحرک ، تبلیغات ، انیمیشن ها و به طور کلی فایل های چند رسانه ای تحت وب را می دهد.

در حال حاضر آخرین نسخه بروز رسانی این نرم افزار نسخه Adobe Shockwave Player 12.2.0.162 می باشد که می توانید از این سایت با لینک مستقیم دریافت نمایید.

لطفاٌ دقت بفرمائید که برای هر یک از نسخه های آدوب شوک ویو پلیر چند لینک همزمان و مستقیم قرار داده شده است که با کلیک بر روی هر تصویر می توانید نسخه مورد نظر را دریافت نمائید در صورتیکه یکی از لینک ها کار نکرد یا سرعت دریافت پایین بود می توانید با لینک دیگر دریافت نمایید.

 

دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه کامل

دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه کامل دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه کامل دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه کامل


دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه اسلیم Slim

دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه اسلیم Slim دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه اسلیم Slim دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه اسلیم Slim


دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل مکینتاش نسخه کامل

دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل مکینتاش نسخه کامل دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل مکینتاش نسخه کامل دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل مکینتاش نسخه کامل


دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه اسلیم Slim

دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه اسلیم Slim دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه اسلیم Slim دریافت نرم افزار آدوبی شوک ویو پلیر نسخه 12 برای سیستم عامل ویندوز نسخه اسلیم Slim

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه دریافت فایل Thu, 01 Oct 2015 05:57:31 +0330
بالگرد ( هلیکوپتر ) شخصی برقی زیرو - Zero Helicopter https://www.arkinfo.ir/83-news/144-zero-helicopter.html https://www.arkinfo.ir/83-news/144-zero-helicopter.html

ساخت هلیکوپتر شخصی زیرو ، طرح مفهومی خلاقانه ‌بالگرد برقی تک نفره برای رهایی از ترافیک و شلوغی خیابان‌ ، Zero Helicopter

شاید نام این بالگرد از شکل اطاقک خلبان آن الهام گرفته شده باشد چون همانطور که اطلاع دارید زیرو (Zero) در زبان انگلیسی به معنی صفر است و کابین خلبان این هلیکوپتر نیز شبیه عدد صفر انگلیسی است ولی با این وجود بیشتر شبیه حرف O انگلیسی به نظر می رسد.

گذشته از این موضوع نکته ای که بیشتر از همه توجه انسان را به خود جلب میکند منبع انرژی مورد استفاده در این بالگرد تک نفره شخصی می باشد که طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از طرح ، این هلیکوپتر از انرژی الکتریکی برای تامین انرژی پرواز بهره می برد.

جهت مشاهده تصاویر بالگرد و مطالعه مطالب بیشتر لطفاً به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید.

زندگی شهرنشینی در کنار رفاه و امکانات خاص خود، معایب و مشکلاتی را نیز در پی دارد؛ شلوغی خیابان‌ها و ترافیک‌های سنگین معضلی است ناخوشایند که گریبانگیر قشر شهرنشین شده است.

اکثر ما هر روز برای رسیدن به محل کار یا تحصیل، ناگزیر از تحمل ترافیک هستیم. اما طرح مفهومی که به آن خواهیم پرداخت، راهی برای برون رفت از این مشکل پیشنهاد می‌دهد.


ساخت هلیکوپتر شخصی زیرو ، طرح مفهومی خلاقانه ‌بالگرد برقی تک نفره برای رهایی از ترافیک و شلوغی خیابان‌ ، Zero Helicopter

 

این هلیکوپتر که "Zero Helicopter" نام دارد، طرح مفهومی خلاقانه ‌ای است که با نگاه به مشکلات شهری طراحی شده و در نظر دارد با همراهی نوآوری و فناوری در کنار یکدیگر، گامی مثبت در جهت بهبود وضعیت زندگی انسان امروز بردارد.
هر چند مدت‌هاست که گاه و بیگاه از طرح‌های این چنینی پرده برداشته می‌شود، اما متأسفانه هنوز به صورت عملی شاهد ورود این نوع وسایل نقلیه‌ مدرن به بازار نیستیم.با این وجود طرح این هلیکوپتر از نبوغ و خلاقیت کافی بهره برده و به عنوان یک وسیله‌ حمل و نقل شخصی و شهری، در جای خود قابل تأمل و بررسی است.

ساخت هلیکوپتر شخصی زیرو ، طرح مفهومی خلاقانه ‌بالگرد برقی تک نفره برای رهایی از ترافیک و شلوغی خیابان‌ ، Zero Helicopter

 

طرح این وسیله جالب توسط هکتور دل آمو (Hector del Amo)، طراح خوش فکر اسپانیایی که به ویژه در زمینه‌ طراحی هلیکوپتر فعالیت دارد، ارائه شده است.
هلیکوپتری کروی شکل که از دو طرف باز بوده و مناسب برای یک نفر طراحی شده است.
این طراح سه سال گذشته را صرف ارائه‌ این طرح و بررسی دقیق‌تر جزئیات آن نموده است.
به طوری که به نظر می‌رسد اِعمال این تغییرات حتی تا زمان اجرای آن نیز همچنان ادامه داشته باشند.

ساخت هلیکوپتر شخصی زیرو ، طرح مفهومی خلاقانه ‌بالگرد برقی تک نفره برای رهایی از ترافیک و شلوغی خیابان‌ ، Zero Helicopter

 

اندازه کوچک این وسیله امکان قرار گیری مخزن سوخت را با چالش مواجه کرده است؛ از این رو آقای دل آمو در نظر دارد انرژی مورد نیاز این وسیله را از طریق انرژی الکتریکی تولید کند.
از طرف دیگر، عدم وجود دیواره‌های جانبی، ممکن است سرنشین این وسیله را از ترس نیمه‌جان کند! مسئله‌ای که می‌بایست به صورت جدی مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

ساخت هلیکوپتر شخصی زیرو ، طرح مفهومی خلاقانه ‌بالگرد برقی تک نفره برای رهایی از ترافیک و شلوغی خیابان‌ ، Zero Helicopter

 

قسمت جلوی هلیکوپتر با شیشه‌ی انحنا‌دار پوشیده شده و کلیدها و دسته‌های کنترلی نزدیک به سقف قرار گرفته‌اند ولی در عین حال دسترسی و بررسی آنها به سادگی توسط خلبان امکان‌پذیر است.
هر چند در طرح‌های اولیه، رنگ این هلیکوپتر سفید است، ولی رنگ سبز لیمویی نیز برای آن قابل تصور خواهد بود.
در نهایت هنوز تا زمان آغاز تولید این وسیله، تغییرات کوچک و بزرگ بسیاری بر روی آن انجام خواهند گرفت.

ساخت هلیکوپتر شخصی زیرو ، طرح مفهومی خلاقانه ‌بالگرد برقی تک نفره برای رهایی از ترافیک و شلوغی خیابان‌ ، Zero Helicopter
حال باید منتظر بود و دید که آیا روزی شاهد حضور این وسیله در آسمان شهرها خواهیم بود یا خیر؟

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Sun, 06 Sep 2015 22:19:57 +0430
ثبت نام شما برای ارسال به سیاره مریخ https://www.arkinfo.ir/83-news/142-insight-mars.html https://www.arkinfo.ir/83-news/142-insight-mars.html

ثبت نام برای ارسال نام شما به سیاره سرخ ( مریخ ) توسط ناسا و دریافت پاسپورت مریخ

ناسا، سازمان فضایی آمریکا اعلام کرده است که تمامی افرادی که مایل به ارسال نام خود به سیاره مریخ هستند باید قبل از تاریخ هشتم سپتامبر (۱۷ شهریور) سال جاری میلادی نام خود را در یک سامانه اینترنتی ثبت کنند.

قرار است نام افرادی که در این طرح ثبت نام می‌کنند بر روی یک میکروتراشه سیلیکونی و توسط فرودگر InSight Mars به مریخ فرستاده شود.

این مدارگرد در سال ۲۰۱۶ از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا پرتاب خواهد شد تا ماموریت خود را آغاز کند این نخستین ماموریت سیاره‌ای است
که از ساحل غربی امریکا پرتاب می‌شود.

همچنین ناسا میزان مسافت طی شده هر اسم را به صورت مجزا نمایش خواهد داد که البته این اطلاعات صرفا جنبه تفریحی داشته و تنها هدف از نمایش آن، جلب توجه افکار عمومی به چنین ماموریت‌های فضایی پیشگامانه است.

نسل بشر میلیون‌ها سال است که بر روی کره زمین اقامت کرده است، اما هستند کسانی که آرزوها و رویاهای دور و درازی دارند که آنها را مایل به ثبت نام خود بر روی ستاره‌ها و اجرام آسمانی می‌کند.
ناسا نیز به خوبی این ویژگی بشر را درک کرده و اعلام کرده که افرادی که مایل به ارسال نام خود به اعماق فضا هستند می‌توانند اینکار را به راحتی به انجام برسانند.


ثبت نام برای ارسال نام شما به سیاره سرخ ( مریخ ) توسط ناسا و دریافت پاسپورت مریخ
ناسا، سازمان فضایی آمریکا اعلام کرده است که تمامی افرادی که مایل به ارسال نام خود به سیاره مریخ هستند باید قبل از تاریخ هشتم سپتامبر (۱۷ شهریور) سال جاری میلادی نام خود را در یک سامانه اینترنتی ثبت کنند.

 • قرار است نام افرادی که در این طرح ثبت نام می‌کنند بر روی یک میکروتراشه سیلیکونی و توسط فرودگر InSight Mars به مریخ فرستاده شود.
 • این مدارگرد در سال ۲۰۱۶ از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا پرتاب خواهد شد تا ماموریت خود را آغاز کند این نخستین ماموریت سیاره‌ای است که از ساحل غربی امریکا پرتاب می‌شود.
 • این فرودگر مبتنی بر فرودگر «ققنوس» (Phoenix) ناسا است که در سال ۲۰۰۸ بر روی قطب شمال مریخ فرود آمد.
 • سامانه InSight برای یک ماموریت ۷۲۰ روزه و در نزدیکی استوای مریخ فرود خواهد آمد.
 • این فرودگر دارای بازوی رباتیکی برای استفاده از ابزاری از جمله چکش‌زنی در زمین است و هدف آن نه تنها بررسی مریخ بلکه کسب دیدگاه‌هایی درباره شکل‌گیری سیارات صخره‌ای در منظومه شمسی است.
 • همچنین ناسا میزان مسافت طی شده هر اسم را به صورت مجزا نمایش خواهد داد که البته این اطلاعات صرفا جنبه تفریحی داشته و تنها هدف از نمایش آن، جلب توجه افکار عمومی به چنین ماموریت‌های فضایی پیشگامانه است.

 

دریافت پاسپورت برای ارسال نام شما به سیاره سرخ ( مریخ ) از ناسا
علاقه مندان برای ثبت نام میتوانند به این لینک مراجعه نمایید :


http://mars.jpl.nasa.gov/participate/send-your-name/insight

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام :

 • نام
 • نام خانوادگی
 • کشور
 • کدپستی
 • ایمیل ( پست الکترونیک )

-----------------------------------------------------------------------------------------

البته این نخستین بار نیست که ناسا چنین خدماتی را ارائه می‌دهد.
دسامبر گذشته نیز، ۱٫۳۸ میلیون اسم بر روی یک تراشه و سوار بر پرواز آزمایشی بدون‌ سرنشین فضاپیمای اوریون به فضا ارسال شدند.
فضاپیمای اوریون قرار است فضانوردان را در ماموریت «تفحص اوریون ۱» در سال ۲۰۱۸ به اعماق فضا بفرستد.
این ماموریت آزمایشی اولین ماموریتی است که ناسا قصد دارد طی آن فضاپیمای جدید خود به نام Orion را به طور جدی مورد آزمایش قرار دهد و از این به بعد از آن به عنوان فضاپیمای رسمی خود درماموریت‌های فضایی استفاده نماید.

ناسا در حال حاضر به شدت مشغول بررسی و آزمایش این موضوع است که بتواند هر چه زودتر پای انسان را به سیاره سرخ باز کند. زمانی که ما برای اولین بار بر روی این سیاره قدم بگذاریم قطعا به دنبال یافتن هرگونه تمدن خواهیم گشت. در آن زمان نام شما نیز بخشی از این ماموریت حیرت انگیز مریخی خواهد بود.

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Sat, 22 Aug 2015 23:42:05 +0430
تبلت ضد آب و ضد ضربه Dell https://www.arkinfo.ir/83-news/140-dell-tablet.html https://www.arkinfo.ir/83-news/140-dell-tablet.html

تبلت ضد آب و ضد ضربه دل Dell Latitude 12 Rugged

شرکت مشهور آمریکایی Dell تبلت تازه‌ای را معرفی کرده است که در برابر شرایط محیطی مقاومت بیشتری نسبت به تبلت‌های فعلی دارد.

engadget می گوید این محصول تازه دل که Latitude 12 Rugged نام دارد ،
ویژه مناطق جنگی طراحی شده است.

این تبلت از طریق لمس با دستکش نیز کار خواهد کرد و در زیر آفتاب سوزان نیز کارایی خواهد داشت.

این تبلت دارای پردازنده نسل پنجم اینتل Core-X از سری Broadwell و 512 گیگابایت حافظه SSD بوده و مجهز به ویندوز 8.1 است.

بنابه گفته شرکت سازنده ، این تبلت مخصوص افرادی است که می خواهند در یک محیط خشن از آن بهره بگیرند ، همچون استفاده نظامی ، کارهای صنعتی ، ماجراجویان و جهانگردان.

شرکت مشهور آمریکایی Dell تبلت تازه‌ای را معرفی کرده است که در برابر شرایط محیطی مقاومت بیشتری نسبت به تبلت‌های فعلی دارد.

تبلت ضد آب و ضد ضربه دل Dell Latitude 12 Rugged
engadget می گوید این محصول تازه دل که Latitude 12 Rugged نام دارد ، ویژه مناطق جنگی طراحی شده است.
بنابه گفته شرکت سازنده ، این تبلت مخصوص افرادی است که می خواهند در یک محیط خشن از آن بهره بگیرند ، همچون استفاده نظامی ، کارهای صنعتی ، ماجراجویان و جهانگردان.

تبلت ضد آب و ضد ضربه دل Dell Latitude 12 Rugged
این تبلت دارای یک صفحه نمایش HD و 11.6 اینچی با وضوح 1366 در 768 پیکسل می باشد که منجر به یک تراکم پیکسل پایین شده است ، اما قطعا چنین تبلتی برای کارهای گرافیکی سنگین و یا دیدن فیلم های سینمایی با آخرین کیفیت ممکن ساخته نشده است.
این تبلت از طریق لمس با دستکش نیز کار خواهد کرد و در زیر آفتاب سوزان نیز کارایی خواهد داشت.

تبلت ضد آب و ضد ضربه دل Dell Latitude 12 Rugged
این تبلت در برابر هر چیزی که به سمت آن پرتاب شود مانند ذرات مایعات همچون آب ، گرد و غبار، شن و ماسه و سقوط اجسام از ارتفاع 4 پایی بر روی آن مقاومت کرده و در دماهای منفی 20 درجه فارنهایت تا 145 درجه کارایی داشته و در دمای منفی 28 تا 63 درجه سانتیگراد قابلیت کارکرد درست دارد.

تبلت ضد آب و ضد ضربه دل Dell Latitude 12 Rugged
این تبلت دارای پردازنده نسل پنجم اینتل Core-X از سری Broadwell و 512 گیگابایت حافظه SSD بوده و مجهز به ویندوز 8.1 است.

تبلت ضد آب و ضد ضربه دل Dell Latitude 12 Rugged
باتری این تبلت دارای عمری برابر با 12 ساعت است و لوازم جانبی مختلفی چون صفحه کلید و پایه مخصوص نصب بر روی سطوح مختلف و خودروها ، برای آن عرضه خواهد شد.


قیمت این تبلت حدود 3000 دلار اعلام شده است.

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Sun, 09 Aug 2015 15:43:17 +0430
دریافت برنامه آندروید شارژ با آموزش https://www.arkinfo.ir/charge-app.html https://www.arkinfo.ir/charge-app.html

دریافت برنامه آندرویدی شارژ + آموزش فعالسازی

امکانات و قابلیت های اپلیکیشن شارژ:

خرید آسان کارت شارژ های ایرانسل، همراه اول، تالیا و رایتل
شارژ اتوماتیک بدون نیاز به وارد کردن رمز شارژ
شارژ اتوماتیک (اتوشارژ) از طریق نرم افزار موبایلی
قابلیت شارژ اعتبار موبایل خود و دیگران و ارسال شارژ هدیه
از جدیدترین طرح های اپراتورهای مختلف با خبر شوید
لیست کارت های خریداری شده را مشاهده نمایید
اعتبار باقی مانده شارژ خود را مشاهده نمایید
خرید شارژ سریع، اطلاعات خود را یک بار برای همیشه پر کنید
شارژ شگفت انگیز ایرانسل، قبض ایرانسل، وایمکس ایرانسل، شارژ مستقیم ایرانسل
قابلیت خرید کارت شارژ به وسیله هر یک از کارت های عضو شبکه بانکی شتاب
به همراه سه بار قرعه کشی روزانه و اهدای جوایز به سه نفر برنده هر روز در همان روز
دسترسی آسان در هر زمان و در هر مکان با امنیت بالا
سرعت بالا بدون اتلاف وقت و هزینه جانبی

جهت دریافت ( بارگذاری ) برنامه و آموزش نحوه فعالسازی و استفاده از آن لطفاٌ به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید.

دریافت برنامه آندرویدی شارژ + آموزش فعالسازی

امکانات و قابلیت های اپلیکیشن شارژ:

خرید آسان کارت شارژ های ایرانسل، همراه اول، تالیا و رایتل
شارژ اتوماتیک بدون نیاز به وارد کردن رمز شارژ
شارژ اتوماتیک (اتوشارژ) از طریق نرم افزار موبایلی
قابلیت شارژ اعتبار موبایل خود و دیگران و ارسال شارژ هدیه
از جدیدترین طرح های اپراتورهای مختلف با خبر شوید
لیست کارت های خریداری شده را مشاهده نمایید
اعتبار باقی مانده شارژ خود را مشاهده نمایید
خرید شارژ سریع، اطلاعات خود را یک بار برای همیشه پر کنید
شارژ شگفت انگیز ایرانسل، قبض ایرانسل، وایمکس ایرانسل، شارژ مستقیم ایرانسل
قابلیت خرید کارت شارژ به وسیله هر یک از کارت های عضو شبکه بانکی شتاب
به همراه سه بار قرعه کشی روزانه و اهدای جوایز به سه نفر برنده هر روز در همان روز
دسترسی آسان در هر زمان و در هر مکان با امنیت بالا
سرعت بالا بدون اتلاف وقت و هزینه جانبی

برای فعالسازی برنامه آندروید فروشگاه کارت شارژ طبق مراحل زیر پیش بروید:


1. ابتدا برنامه را از طریق همین صفحه دانلود و به گوشی آندرویدی خود انتقال دهید و آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

دانلود اپلیکیشن آندروید شارژ لینک دریافت اول - کد برنامه 33408

دانلود اپلیکیشن آندروید شارژ لینک دریافت دوم - کمکی

دانلود اپلیکیشن آندروید شارژ لینک دریافت سوم - کمکی

دانلود اپلیکیشن آندروید شارژ لینک دریافت راهنما به صورت فایل PDF

2. سپس وارد برنامه شده و در فیلد اول شماره فعالسازی ارائه شده در همین صفحه را وارد نمایید و در فیلد دوم شماره همراه خود و سپس گزینه ارسال کد فعالسازی را بزنید.

دریافت برنامه آندرویدی شارژ + آموزش فعالسازی
3. پس از مدت چند ثانیه کد فعالسازی به خط شما ارسال خواهد شد و شما باید کد دریافت شده را در پایین صفحه یا همان فیلد سوم وارد نمایید و سپس گزینه ثبت را بزنید .


در این جا مراحل فعالسازی برنامه به اتمام رسیده و شما هم اینک وارد برنامه شده اید و اسم فروشگاه در بالای صفحه برای شما به نمایش درآمده است.

دریافت برنامه آندرویدی شارژ + آموزش فعالسازی
در صفحات بعد شما گزینه هایی را مشاهده خواهید کرد که در زیر توضیح مختصری درباره آن ها داده شده است:

4. خرید اعتبار : شما با این امکان می توانید مبلغی را وارد نمایید و یک بار به درگاه بانک مورد نظر خود متصل شده و مبلغ فوق را پرداخت نمایید ، این مبلغ در کیف پول شما ذخیره شده و شما می توانید بعدا از مبلغ موجود در کیف پول خود شارژ تهیه نمایید حتی وقتی به اینترنت دسترسی ندارید تنها با یک پیامک ، به این صورت که برای هر بار خرید شارژ به درگاه بانک متصل نشوید که این امکان فوق العاده ای برای مشتریان می باشد.

دریافت برنامه آندرویدی شارژ + آموزش فعالسازی
5. خرید شارژ : با این گزینه شما وارد صفحه ای خواهید شد که باید اپراتور تلفن همراه خود را انتخاب نمایید پس از آن وارد صفحه ای خواهید شد که در بالای صفحه شماره همراه مورد نظر را وارد می کنید ( اگر تمایل به خرید شارژ به صورت مستقیم را دارید ) سپس مبلغ و بعد از آن نوع شارژ را انتخاب می کنید، کارت شارژ یا مستقیم ( با انتخاب گزینه مستقیم ، شارژ مستقیما به خطی که در بالا وارد شده است واریز می شود و هیچ گونه کد شارژی به نمایش در نمی آید ) و بعد از آن تعداد شارژ و پرداخت را می زنید.

دریافت برنامه آندرویدی شارژ + آموزش فعالسازی

دریافت برنامه آندرویدی شارژ + آموزش فعالسازی

6. در صفحه بعد به چهار روش می توانید پرداخت را انجام دهید:

دریافت برنامه آندرویدی شارژ + آموزش فعالسازی
پرداخت از طریق کیف پول همانطور که ذکر شد این مورد نیاز به اینترنت دارد
پرداخت از طریق درگاه بانک ملت با کلیه کارت های عضو شبکه شتاب
پرداخت از طریق درگاه بانک پارسیان با کلیه کارت های عضو شبکه شتاب
پرداخت با کیف پول با پیامک که برای وقتی که به اینترنت دسترسی ندارید بهترین گزینه است


7. خریدهای قبلی : در این قسمت تمامی خریدهای قبلی خود را می توانید مشاهده نمایید.


8. خدمات اپراتورها : در این قسمت هم می توانید خدمات اپراتور خود را مشاهده نمایید به همراه تمامی کدها و توضیح مختصر

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه دریافت فایل Sun, 26 Jul 2015 03:48:08 +0430
راه اندازی سامانه پیام کوتاه ارک https://www.arkinfo.ir/arksms-help.html https://www.arkinfo.ir/arksms-help.html

ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای کلیّه هموطنان عزیز ، مفتخریم خبر راه اندازی سامانه پیام کوتاه ارک را در آستانه این عید بزرگ به اطلاع مخاطبان گرامی برسانیم. باشد که به بخشی از لطف و-همراهی شما مخاطبان و همراهان عزیز پاسخی درخور و شایسته ارائه کرده باشیم.
آدرس سامانه : http://sms.arkinfo.ir

سامانه پیام کوتاه ارک سامانه ای جهت ارسال انبوه پیام کوتاه با اهداف مختلف از قبیل تبلیغاتی ، اطّلاع رسانی ، پشتیبانی و حتی خدماتی است. از جمله مهم ترین ویژگی های متمایز کننده این سامانه نسبت به سامانه های همسان میتوان موارد زیر را نام برد:

راه اندازی سامانه پیام کوتاه ارک


1. عضویّت رایگان در سامانه و تحویل پنل پیامک بلافاصله پس از تکمیل عضویّت
2. ارزان ترین تعرفه ارسال پیامک (  همراه اول ١١٨ ریال  و  ایرانسل ١٢٨ ریال  )
3. عدم ضرورت خرید شماره اختصاصی و امکان استفاده از شماره های رند ، عمومی و رایگان
4. استفاده رایگان از کامل ترین بانک شماره موبایل بر اساس شهر ، کد پستی ، سن و جنسیت ، بانک مشاغل مختلف و ...
5. امکان محدود سازی ارسال ها توسط نقشه ، کد پستی ، سن ، جنسیّت ، شغل ، اپراتور و حتی دکل مخابراتی
6. بازگشت اعتبار پیامک های ارسال نشده به علت خاموش بودن دستگاه و یا هر علّت ممکن
7. تعرفه ثابت ارسال پیامک و عدم وابستگی تعرفه به مقدار خرید اعتبار
8. امکان وارد کردن شماره ها از دفترچه تلفن ( فایل های متنی یا اکسل )

 

لیست کاملی از شرایط و امکانات سامانه در ادامه مطلب منتشر شده است که میتوانید مطالعه بفرمائید.

ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای کلیّه هموطنان عزیز ، مفتخریم خبر راه اندازی سامانه پیام کوتاه ارک را در آستانه این عید بزرگ به اطلاع مخاطبان گرامی برسانیم. باشد که به بخشی از لطف و-همراهی شما مخاطبان و همراهان عزیز پاسخی درخور و شایسته ارائه کرده باشیم.
آدرس سامانه : http://sms.arkinfo.ir

سامانه پیام کوتاه ارک سامانه ای جهت ارسال انبوه پیام کوتاه با اهداف مختلف از قبیل تبلیغاتی ، اطّلاع رسانی ، پشتیبانی و حتی خدماتی است. از جمله مهم ترین ویژگی های متمایز کننده این سامانه نسبت به سامانه های همسان میتوان موارد زیر را نام برد:

راه اندازی سامانه پیام کوتاه ارک


1. عضویّت رایگان در سامانه و تحویل پنل پیامک بلافاصله پس از تکمیل عضویّت
2. ارزان ترین تعرفه ارسال پیامک (  همراه اول ١١٨ ریال  و  ایرانسل ١٢٨ ریال  )
3. عدم ضرورت خرید شماره اختصاصی و امکان استفاده از شماره های رند ، عمومی و رایگان
4. استفاده رایگان از کامل ترین بانک شماره موبایل بر اساس شهر ، کد پستی ، سن و جنسیت ، بانک مشاغل مختلف و ...
5. امکان محدود سازی ارسال ها توسط نقشه ، کد پستی ، سن ، جنسیّت ، شغل ، اپراتور و حتی دکل مخابراتی
6. بازگشت اعتبار پیامک های ارسال نشده به علت خاموش بودن دستگاه و یا هر علّت ممکن
7. تعرفه ثابت ارسال پیامک و عدم وابستگی تعرفه به مقدار خرید اعتبار
8. امکان وارد کردن شماره ها از دفترچه تلفن ( فایل های متنی یا اکسل )

 
شرایط استفاده
 1. عضویت در این سامانه رایگان است و محدودیت زمانی ندارد.
 2. شماره های ارسال پیام کوتاه و امکانات سامانه به طور یکسان در اختیار همه کاربران قرار می گیرد و ابزارهای جدیدی که در آینده به سامانه اضافه شوند، رایگان خواهد بود.
 3. تنها هزینه ارسال پیام کوتاه به عهده کاربر می باشد. این هزینه بر اساس تعداد صفحات تحویلی به اپراتور محاسبه و از اعتبار کاربر کسر می گردد. تعرفه ارسال پیامک در بخش قیمت ها درج گردیده و همواره آخرین قیمت ها ملاک محاسبه هزینه ها خواهد بود.
 4. اعتبار خریداری شده توسط کاربران تا هفت روز پس از خرید قابل برگشت است مشروط بر اینکه کاربر از آن اعتبار استفاده نکرده باشد.
 5. برگشت اعتبار فقط به شماره کارت یا حسابی صورت می گیرد که مبداً خرید بوده و لازم است شماره کارت بانکی و مشخصات صاحب آن با مشخصات کاربر ثبت شده در سامانه یکسان باشد بنابراین امکان برگشت اعتبار به دیگر کارت های بانکی کاربر یا حساب سایر افراد وجود ندارد.
 6. محتوای پیامک های ارسالی کاربران به صورت هوشمند کنترل شده و پس از تأیید، ارسال خواهند شد. پیامک هایی که محتوای سیاسی، غیر اخلاقی، تبلیغات غیرمجاز (محصولات ماهواره ای، خدمات آرایشی و بهداشتی، خدمات پزشکی و سایر محصولات حوزه سلامت، وام، جایزه و ...) داشته باشند یا هویت ارسال کننده در متن آن ها مشخص نباشد، تأیید نمی شوند و قابلیت ارسال نخواهند داشت.
 7. محدوده زمانی مجاز برای ارسال پیامک از 8 صبح تا 8 شب می باشد. تایید محتوای پیامک در ساعات کاری ( 9 صبح تا 5 عصر ) حداکثر پانزده دقیقه و در سایر اوقات حداکثر یک ساعت زمان خواهد برد.
 8. با توجه به اختلالات سامانه فیلترینگ پیام کوتاه، کاربران می بایست قبل از هرگونه ارسال انبوه، متن مورد نظر را با استفاده از گزینه ارسال تستی مخابره کرده و از دریافت کامل آن روی گوشی اطمینان حاصل نمایند. در صورت فیلتر شدن پیامک ها توسط سامانه فوق، تمامی مسئولیت آن به عهده کاربر ارسال کننده می باشد.
 9. حداقل تعداد مخاطبان در هر بار ارسال بایست بیشتر از بیست نفر باشد.
 10. در ارسال هایی که شماره های مخاطبان از بانک های سامانه یا بانک های اپراتور استخراج می شوند، آمار کلی وضعیت ارسال ارائه می شود و امکان نمایش تک تک شماره های مخاطبان و دلیوری وجود ندارد.
 11. پاسخگویی به سوالات و مشکلات احتمالی کاربران با استفاده از تیکت خواهد بود.

 

ابزار و امکانات ارسال

ارسال پیامک:
ابزار ارسال پیامک برای فرستادن پیام کوتاه به افرادی است که شماره موبایل آن ها را در اختیار دارید. می توانید شماره های مخاطبان را تایپ کنید، از فایل اکسل یا فایل متنی ایمپورت کنید و یا از شماره هایی که قبلاً در دفترچه تلفن ذخیره کرده اید استفاده کنید.

ارسال شهری:
این ابزار برای ارسال پیامک به ساکنان یک شهر خاص است. اطلاعات مشترکین همراه اول و ایرانسل در بانک شهری سامانه موجود است و برای ارسال می توانید بر اساس شهر، اپراتور و نوع خط، مخاطبان خود را انتخاب کنید. بانکی که در ارسال شهری استفاده می شود تمامی شهرهای کشور را پوشش داده و 45 میلیون شماره از اپراتور های همراه اول و ایرانسل دارد.

ارسال از نقشه:
در ارسال پیامک بر اساس منطقه یا محله، ابزار ارسال پیام کوتاه از روی نقشه به کار می آید. برای ارسال منطقه ای می توانید نقشه شهر مورد نظر را مشاهده کرده و مناطق مورد نظر را روی نقشه مشخص کنید. ارسال از نقشه این سامانه قابلیت چند مرحله بزرگنمایی نقشه را دارد. این قابلیت به شما کمک می کند تا در هنگام ارسال محدوده های کوچک تری را انتخاب کرده و ارسال دقیق تری داشته باشید. در ارسال پیامک از روی نقشه، مشترکین همراه اول و ایرانسل تحت پوشش قرار گرفته اند.

ارسال با کد پستی:
با استفاده از این ابزار می توانید به ساکنان یک منطقه خاص از هر شهر پیامک ارسال کنید. شماره های مشترکین تلفن همراه بر اساس کد پستی محل سکونت آن ها در بانک کد پستی سامانه موجود است بنابراین برای ارسال به یک محدوده خاص کافیست 3 تا 5 رقم ابتدای کد پستی منطقه مورد نظر را بدانید.

ارسال شغلی:
ابزار ارسال شغلی برای ارسال پیامک به صاحبان مشاغل و اصناف کشور است. تاکنون بانک های متفاوتی از شماره های مشاغل منتشر شده که هیچ یک منبع رسمی نداشته و در نتیجه بروز رسانی نداشته اند. بانک موبایل مشاغل و اصناف این سامانه، به طور اختصاصی و از روش های صحیح تهیه شده بنابراین از نظر صحت شماره ها، تعداد شماره ها، کیفیت دسته بندی و بروز رسانی بی نظیر و استثنایی است.

ارسال سن و جنسیت:
ساده ترین راهکار برای بالا بردن بازدهی در ارسال های تبلیغاتی، محدود کردن مخاطبان به گروه های خاص سنی یا تمرکز بر روی جنسیت آن ها است. این ابزار تفکیک خوبی از شماره های مشترکین تلفن همراه بر اساس گروه های سنی و جنسیتی ارائه می کند. با در اختیار داشتن این شماره ها و تهیه محتوای مناسب برای هر گروه از مخاطبان می توانید پیامک های اثر بخش و تبلیغات مؤثر تری داشته باشید.

اطلاع رسانی پیامکی:
همه رویدادهای مهم سامانه مثل تأیید محتوای پیامک، عدم تأیید محتوا، پاسخ تیکت ها، اطلاعیه های ضروری و ... از طریق پیامک برای کاربران ارسال می شود. این ابزار برای مدیریت نحوه دریافت پیامک های هشداری و اطلاع رسانی سامانه است.

 

نکاتی در مورد بانک شماره ها

بانک شهری:
این بانک شامل شماره های فعال دو اپراتور بزرگ کشور یعنی همراه اول و ایرانسل می باشد. شماره های این بانک بر اساس شهر محل سکونت صاحب شماره و دائمی یا اعتباری بودن خطوط دسته بندی شده اند. بانک شهری بیش از 45 میلیون شماره صحیح دارد و در دوره های زمانی سه ماهه بروز رسانی می شود.

بانک شغلی:
این بانک یک مجموعه استثنایی از شماره های صاحبان صنایع و مشاغل مختلف کشور است که از طریق پرسشنامه های حضوری، آگهی های مطبوعاتی و تبلیغات اینترنتی جمع آوری شده اند. این بانک اختصاصی است و از نظر دقت و صحت شماره ها بی نظیر است. تاکنون بالغ بر یکصد هزار شماره صحیح در این بانک شغلی قرار گرفته و بروز رسانی آن در دوره های زمانی یک ماهه انجام می گیرد.

بانک کد پستی:
این بانک بر پایه اطلاعاتی که مشترکین تلفن همراه در اختیار اپراتور ها گذاشته اند، تهیه شده و در ارسال پیامک منطقه ای به کار می آید. بانک کد پستی مشتمل بر 50 میلیون شماره دائمی و اعتباری است که بر اساس 3 تا 5 رقم اول کد پستی قابل تفکیک می باشند. این بانک فعلاً به مشترکین همراه اول محدود می شود و شماره های آن نیز نزد اپراتور محفوظ است.

بانک سن و جنسیت:
این بانک بر اساس اطلاعاتی که مشترکین تلفن همراه نزد اپراتور ها دارند استخراج شده است. در این بانک سال تولد و جنسیت صاحب هر شماره نیز جمع آوری شده تا ارسال پیامک به گروه های سنی مختلف یا بر اساس جنسیت مخاطبان میسر شود. بانک سن و جنسیت 50 میلیون شماره از مشترکین همراه اول را شامل می شود و بروز رسانی آن توسط اپراتور ها خواهد بود.

 

قیمت ها

عضویّت در سامانه
تعرفه خطوط عمومی
پشتیبانی 24 ساعته
تعرفه ارسال پیامک انبوه
همراه اوّل
ایرانسل
رایگان
رایگان
رایگان
١١٨ ریال
١٢٨ ریال
 • تعرفه ارسال پیامک ثابت است و به مقدار خرید اعتبار بستگی ندارد.
 • تعرفه ارسال پیامک فارسی به همراه اول ١١٨ ریال و ایرانسل ١٢٨ ریال می باشد.
 • تعرفه ارسال پیامک لاتین به همراه اول ٢٨٣ ریال و ایرانسل ٣٠٨ ریال می باشد.
 • در ارسال از نقشه تعرفه ١٠ ریال بیشتر از تعرفه عادی می باشد.
 • ۹% مالیات بر ارزش افزوده به مبالغ فوق افزوده می شود.
 • اعتبار قیمت های فوق تا پایان سال ۱۳۹۴ می باشد.

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Fri, 17 Jul 2015 23:15:11 +0430
نرم افزار حسابداری شخصی هلو آندروید https://www.arkinfo.ir/85-downloads/136-holoo-apk.html https://www.arkinfo.ir/85-downloads/136-holoo-apk.html

حسابداری شخصی هلو

امکانات نرم افزار

 • ثبت هزینه ها و درآمدها
 • مدیریت چک های دریافتی و پرداختی
 • یادآوری سررسید چک ها
 • تهیه گزارش از هزینه ها و درآمدها
 • محافظت از نرم افزار با رمز عبور
 • درج وام به عنوان دریافت کننده و پرداخت کننده
 • تعریف کلیه اقساط وام به صورت سیستمی
 • یادآوری برای اقساط به صورت دوره ای
 • تهیه خروجی اکسل برای وام و اقساط

 

برای دریافت نرم افزار لطفاٌ به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

حسابداری شخصی هلو

امکانات نرم افزار

 • ثبت هزینه ها و درآمدها
 • مدیریت چک های دریافتی و پرداختی
 • یادآوری سررسید چک ها
 • تهیه گزارش از هزینه ها و درآمدها
 • محافظت از نرم افزار با رمز عبور
 • درج وام به عنوان دریافت کننده و پرداخت کننده
 • تعریف کلیه اقساط وام به صورت سیستمی
 • یادآوری برای اقساط به صورت دوره ای
 • تهیه خروجی اکسل برای وام و اقساط

 

 

دانلود رایگان نسخه 3.0.1

دانلود از بازار

دانلود از بازار

دانلود از مایکت

دانلود از مایکت

دانلود مستقیم

دانلود مستقیم

 • قابل نصب بر روی آندروید 2.3 و بالاتر
 • قابل نصب بر روی تلفن همراه و تبلت
 • بیش از 500000 دانلود و نسخه فعال
 • برنده بهترین نرم افزار در گروه ابزارها در دومین جشنواره نرم افزارهای موبایل به انتخاب مردم

دومین جشنواره نرم افزارهای موبایل

تصاویری از محیط نرم افزار

 

حسابداری شخصی هلو

حسابداری شخصی هلو

 

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه دریافت فایل Fri, 10 Jul 2015 05:21:40 +0430
پرنده عمود پرواز شخصی ( MARTIN JETPACK ) سال آینده به بازار می‌آید. https://www.arkinfo.ir/83-news/135-martin-jetpack.html https://www.arkinfo.ir/83-news/135-martin-jetpack.html

پرنده عمود پرواز شخصی ( MARTIN JETPACK )

این پرنده عمود پرواز که سال هاست سوژه فیلم‌های علمی تخیلی بسیاری بوده است، بالاخره قرار است در سال آینده به بازار بیاید و افراد بتوانند برای استفاده شخصی یکی از آنها را بخرند و پرواز کنند.

به گزارش MailOnline پرنده عمود پرواز MARTIN JETPACK در سال آینده با قیمت 150,000 هزار دلار به بازار نیوزلند خواهد آمد.

این جت پک با موتور بنزینی کار میکند و تا 30 دقیقه میتواند در آسمان بماند و قابلیت بالارفت تا ارتفاع هزار متری و رسیدن به سرعت 74 کیلومتر بر ساعت را هم دارد.
کنترل این پرنده شخصی عمود پرواز توسط دو دسته هدایت و یک صفحه لمسی انجام میشود.

این پرنده عمود پرواز که سالهاست سوژه فیلم‌های علمی تخیلی بسیاری بوده است، بالاخره قرار است در سال آینده به بازار بیاید و افراد بتوانند برای استفاده شخصی یکی از آنها را بخرند و پرواز کنند.

پرنده عمود پرواز شخصی ( MARTIN JETPACK )

 

به گزارش MailOnline پرنده عمود پرواز MARTIN JETPACK در سال آینده با قیمت 150,000 هزار دلار به بازار نیوزلند خواهد آمد.

 

پرنده عمود پرواز شخصی ( MARTIN JETPACK )

 

اگرچه تاریخچه ساخت این جت پک به 35 سال قبل باز میگردد اما حالا شرکت سازنده آن را به تکامل رسانده است تا قابل استفاده برای عموم باشد.

 

پرنده عمود پرواز شخصی ( MARTIN JETPACK )

 

این جت پک با موتور بنزینی کار میکند و تا 30 دقیقه میتواند در آسمان بماند و قابلیت بالارفت تا ارتفاع هزار متری و رسیدن به سرعت 74 کیلومتر بر ساعت را هم دارد.

 

پرنده عمود پرواز شخصی ( MARTIN JETPACK )

 

کنترل این پرنده شخصی عمود پرواز توسط دو دسته هدایت و یک صفحه لمسی انجام میشود.

 

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Fri, 03 Jul 2015 20:39:38 +0430
جزئیات کامل درباره نسخه نهایی سیستم عامل ویندوز – ویندوز 10 https://www.arkinfo.ir/83-news/134-win10.html https://www.arkinfo.ir/83-news/134-win10.html

در سال گذشته‌ میلادی ، مایکروسافت ویندوز ۱۰ را معرفی کرد.

جزئیات کامل درباره نسخه نهایی سیستم عامل ویندوز – ویندوز 10

از آن زمان تا به امروز با توجه به مواردی که هواداران و متخصصان به مایکروسافت گوشزد کرده ‌اند ، ایرادات این سیستم عامل برطرف شده است و به نظر می ‌رسد که آماده‌ عرضه رسمی باشد.

عرضه‌ رسمی این سیستم عامل در ۲۹ جولای ( ۷ مرداد ) امسال خواهد بود اما همه‌ نسخه ‌های آن در تاریخ مذکور در دسترس نخواهند بود. نسخه ‌های تبلت و کامپیوتر ویندوز ‍۱۰ در ۲۹ جولای آماده‌ دانلود خواهند بود اما به نظر می ‌رسد برای ارائه‌ نسخه‌ موبایل آن باید کمی بیشتر صبر کنیم. اما قبل از عرضه‌ رسمی این سیستم عامل در تاریخ ۷ مرداد مواردی هستند که باید آن‌ ها را بدانید.

اگر از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ و ۸.۱ استفاده می ‌کنید ، به ‌روز رسانی ویندوز ۱۰ را برای یک سال به صورت رایگان دریافت خواهید کرد و مایکروسافت می ‌گوید که غالب کاربران ویندوز های ۷، ۸ و ۸.۱ سریعا به ویندوز ۱۰ کوچ خواهند کرد.
اگر از کسانی هستید که قصد نصب ویندوز ۱۰ را دارید باید مواردی را قبل از انجام این کار بدانید.

مقدمه

در سال گذشته‌ میلادی ، مایکروسافت ویندوز ۱۰ را معرفی کرد.

از آن زمان تا به امروز با توجه به مواردی که هواداران و متخصصان به مایکروسافت گوشزد کرده ‌اند ، ایرادات این سیستم عامل برطرف شده است و به نظر می ‌رسد که آماده‌ عرضه رسمی باشد. عرضه‌ رسمی این سیستم عامل در ۲۹ جولای ( ۷ مرداد ) امسال خواهد بود اما همه‌ نسخه ‌های آن در تاریخ مذکور در دسترس نخواهند بود.

نسخه ‌های تبلت و کامپیوتر ویندوز ‍۱۰ در ۲۹ جولای آماده‌ دانلود خواهند بود اما به نظر می ‌رسد برای ارائه‌ نسخه‌ موبایل آن باید کمی بیشتر صبر کنیم. اما قبل از عرضه‌ رسمی این سیستم عامل در تاریخ ۷ مرداد مواردی هستند که باید آن‌ ها را بدانید.

اگر از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ و ۸.۱ استفاده می ‌کنید ، به ‌روز رسانی ویندوز ۱۰ را برای یک سال به صورت رایگان دریافت خواهید کرد و مایکروسافت می ‌گوید که غالب کاربران ویندوز های ۷، ۸ و ۸.۱ سریعا به ویندوز ۱۰ کوچ خواهند کرد.

اگر از کسانی هستید که قصد نصب ویندوز ۱۰ را دارید باید مواردی را قبل از انجام این کار بدانید.

 

ویندوز 10 چه قابلیت ‌هایی در اختیار کاربران قرار خواهد داد

تری میرسون ، قائم مقام مایکروسافت در بخش توسعه‌ سیستم عامل ‌ها به قابلیت‌ های نسخه‌ جدید ویندوز اشاره کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط میرسون ، نسخه‌ جدید ویندوز مایکروسافت از قابلیت ‌هایی نظیر کورتانا ، مرورگر جدید با نام اج ، اپلیکیشن ‌های ایکس باکس و سرویس ایکس باکس لایو برای پی ‌سی، ویندوز هلو (Windows Hello) ، سرویس لاگین با داده‌ های بیومتریک ، ویندوز کانتینیوم برای تبادل داده‌ها بین تبلت و پی‌ سی و ویندوز استور اشاره کرد.

جو بلفیور با انتشار ویدیویی قرار گرفتن بازی ‌های سطح بالا را در فروشگاه ویندوز نوید داده است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط این فرد بازی ‌های مورد اشاره از دایرکت ‌ایکس 12 پشتیبانی خواهند کرد. میرسون همچنین به اپلیکیشن ‌هایی نظیر نقشه و تقویم، ایمیل، تصویر، موزیک و ویدیو اشاره کرد که بصورت مستقل عرضه خواهند شد ، اما جزو هسته‌ اصلی سیستم ‌عامل ردموندی ‌ها هستند.

گزارش تصویری فوق را می توانید از لینک زیر دریافت و مشاهده نمایید:

گزارش تصویری از ویندوز 10

کاربران ویندوز 10 قادر خواهند بود تا نسخه‌ های لمسی ورد ، پاورپوینت ، اکسل را که پیش از این توسط مایکروسافت رونمایی شده ‌اند ، دانلود کرده و استفاده کنند. میرسون همچنین به این نکته اشاره کرده که نرم ‌افزار‌ های آتلوک و وان ‌نوت به ‌همراه ویندوز 10 بدون دریافت هزینه ی اضافی منتشر خواهد شد.

 

چه ویژگی‌ هایی از ویندوز ۱۰ حذف شده ‌اند

ویندوز ۱۰ ویژگی‌ ها و بهبود ‌های بسیاری را در اختیار کاربر قرار می ‌دهد . همان ‌طور که پیش ‌بینی می‌ شد ویندوز ۱۰ برخی ویژگی‌ ها را نیز حذف خواهد کرد. برخی از ویژگی ‌هایی که در ویندوز 10 حذف خواهند شد در لیست زیر می ‌توانید ببینید:

۱. اگر ویندوز ۷ هوم پرمیوم ، ویندوز ۷ حرفه ‌ای ، ویندوز ۷ آلتیمت ، ویندوز ۸ پرو با مدیا سنتر یا ویندوز ۸.۱ با مدیا سنتر دارید ، با نصب ویندوز ۱۰ مدیا سنتر از ویندوز شما حذف خواهد شد.
۲. تماشای دی‌ وی ‌دی نیاز به نرم‌ افزار مجزا خواهد داشت.
۳. گجت‌ های دسکتاپ ویندوز ۷ با نصب ویندوز ۱۰ حذف خواهند شد.
۴. کاربران ویندوز ۱۰ هوم به‌ روز رسانی ‌ها را به صورت خودکار دریافت خواهند کرد. کاربران ویندوز ۱۰ پرو و ویندوز ۱۰ سازمانی ، می ‌توانند این به روز رسانی ‌ها را به تعویق بیاندازند.
۵. Solitaire, Minesweeper و بازی Hearts که به صورت پیش ‌فرض در ویندوز ۷ نصب شده ‌اند با نصب ویندوز ۱۰ حذف خواهند شد. مایکروسافت به جای این بازی ‌ها نسخه‌ دیگری از آن‌ ها را در ویندوز ۱۰ قرار داده است که "Microsoft Solitaire Collection" و "Microsoft Minesweeper" نام دارند.
۶. اگر فلاپی درایو یو ‌اس ‌بی دارید باید جدیدترین درایور را از بخش به‌ روز رسانی ویندوز و یا از سایت سازنده‌ فلاپی درایو دانلود و نصب کنید.
۷. اگر Windows Live Essential را نصب کرده ‌اید با به‌روز رسانی به ویندوز ۱۰ ، اپلیکیشن One Drive حذف و جای خود را به نسخه‌ inbox اپلیکیشن One Drive خواهد داد.

 

پیش نیازهای سیستمی

همان ‌طور که می ‌دانید نصب ویندوز ۱۰ نیاز به سخت‌ افزار مشخصی خواهد داشت.

برای به ‌روز رسانی به ویندوز ۱۰ نیاز به پردازنده با حداقل فرکانس ۱ گیگا هرتز ، ۱ گیگا بایت رم برای نسخه‌ ۳۲ بیت و ۲ گیگا بایت رم برای نسخه ۶۴ بیت خواهید داشت.

ویندوز ۱۰ نسخه‌ ۳۲ بیتی ۱۶ گیگا بایت از حافظه دستگاه و نسخه‌ ۶۴ بیتی ۲۰ گیگا بایت را اشغال خواهد کرد.

 

نسخه های ویندوز 10

مایکروسافت هفت نسخه از ویندوز ۱۰ را معرفی کرده است که شامل موارد زیر است:

 1. Windows 10 Home
 2. Windows 10 Pro
 3. Windows 10 Mobile
 4. Windows 10 Mobile Enterprise
 5. Windows 10 Enterprise
 6. Windows 10 Education
 7. Windows 10 IoT Core

مایکروسافت از نسخه‌ Home ویندوز ۱۰ به عنوان نسخه‌ دسکتاپ متمرکز بر مشتری یاد می‌کند. این همان نسخه ‌ای است که برای بسیاری از کامپیوترهای شخصی و لپ‌ تاپ‌ ها عرضه می ‌شود و شامل تمامی ویژگی ‌های اصلی ویندوز ۱۰ مانند مرورگر مایکروسافت اِج ، قابلیت تشخیص چهره Windows Hello و بسیاری از اپلیکیشن ‌های پیش فرض است.

مایکروسافت برای تکمیل نسخه‌ دسکتاپِ خانگی ، نسخه‌ Pro از ویندوز ۱۰ را هم ارائه می ‌کند. این نسخه معادل نسخه‌ Pro از ویندوز ۸ است که قابلیت برقراری ارتباط برای کسب و کارها جهت اتصال به دامنه‌ ها و بروز رسانی مختص کسب و کارها را فراهم می‌ کند.

علاوه بر این مایکروسافت نام ویندوز موبایل را هنگام عرضه ویندوز ۱۰ به کامپیوترها ، موبایل ‌ها ، تبلت‌ ها و ایکس باکس تغییر می ‌دهد. ویندوز ۱۰ موبایل نام رسمی این نسخه بوده و شامل نسخه‌ بهینه‌ شده‌ آفیس به همراه پشتیبانی بهتر لمسی و پشتیبانی از قابلیت موبایل Continuum است. ویندوز ۱۰ موبایل به همراه رابط کاربری ویندوز فون از گوشی‌ های موبایل و تبلت ‌های کوچک (کوچکتر از ۸ اینچ) پشتیبانی می ‌کند.

علاوه بر این مایکروسافت نسخه‌ Enterprise ویندوز ۱۰ موبایل را ارائه می ‌کند ؛ این نسخه برای کسب و کارهای بزرگ ویژه‌ لایسنس‌ دار کردن گوشی‌ های هوشمند و تبلت‌ ها کاربرد دارد.

در کنار این نسخه‌ های اصلی ویندوز ۱۰، مایکروسافت نسخه‌ های Enterprise و Education ویندوز ۱۰ را نیز ارائه می‌ کند. علاوه بر این ، مایکروسافت برای اینترنت اشیا نیز نسخه ‌ای مجزا با نام ویندوز ۱۰ IoT Core در نظر گرفته است.

 

به ‌روز رسانی به ویندوز ۱۰

مایکروسافت رسما اعلام کرده که علاقمندان می ‌توانند نسخه‌ جدید ویندوز این کمپانی یا همان ویندوز 10 را از 29 جولای یا 7 مرداد ماه دانلود کنند. ردموندی ‌ها اعلام کرده ‌اند که اولویت دانلود با افرادی است که برای بروز رسانی ویندوز 7 یا ویندوز 8.1 خود ثبت نام کرده ‌اند. مایکروسافت به ‌روز رسانی به ویندوز ۱۰ را برای کاربران کنونی ویندوز بسیار آسان کرده است. این شرکت به تازگی برنامه ‌ای مخصوص به‌ روز رسانی را برای کاربران ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ در نظر گرفته است که می ‌توان از طریق آن ویندوز ۱۰ را رزرو کرد تا هنگام آماده بودن برای دانلود به شما اطلاع داده شود.

جهت رزرو ویندوز 10 می توانید به آدرس زیر مراجعه بفرمائید:

https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-10-upgrade

همان ‌طور که اشاره شد کاربران ویندوز ‌های ۷، ۸ و ۸.۱ به صورت رایگان می ‌توانند به ویندوز ۱۰ کوچ کنند اما برای این‌ که بدانید چه نسخه از ویندوز ۱۰ را دریافت خواهید نمود به لیست زیر مراجعه کنید:

 • ویندوز ۷ استارتر به ویندوز ۱۰ هوم
 • ویندوز ۷ هوم بیسیک به ویندوز ۱۰ هوم
 • ویندوز ۷ هوم پرمیوم به ویندوز ۱۰ هوم
 • ویندوز ۷ حرفه ‌ای به ویندوز ۱۰ پرو
 • ویندوز ۷ آلتیمت به ویندوز ۱۰ پرو
 • ویندوز ۸.۱ به ویندوز ۱۰ هوم
 • ویندوز ۸.۱ پرو به ویندوز ۱۰ پرو
 • ویندوز ۸.۱ پرو برای دانش ‌آموزان به ویندوز ۱۰ پرو

اگر قصد خرید نسخه‌ اصلی ویندوز را دارید قیمت ویندوز ۱۰ همانند ویندوز ۸ بوده و تغییری نکرده است.

ویندوز ۱۰ هوم ۱۱۹ دلار و ویندوز ۱۰ پرو ۱۹۹ دلار قیمت دارد. بعلاوه اگر ویندوز ۱۰ هوم داشته باشید و بخواهید ویندوز ۱۰ پرو را خریداری کنید باید ۱۰۰ دلار پرداخت کنید.

 

ویندوز 10 آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز خواهد بود

جری نیکسون یکی از توسعه ‌دهندگان رده ‌بالای مایکروسافت در جریان کنفرانس Ignite این کمپانی اعلام کرد ما در حال حاضر مشغول عرضه ویندوز 10 هستیم و چون این سیستم عامل آخرین نسخه ویندوز است ، همچنان روی ویندوز 10 کار می ‌کنیم. خیلی ‌ها تصور می‌ کنند دیگر نسخه‌ بعدی از سیستم عامل ویندوز در کار نخواهد بود.

نیکسون درباره انتشار ویندوز 8.1 در سال گذشته توضیحاتی داده است ، ولی به نظر می ‌رسد در پشت ماجرا آنها در حال توسعه ویندوز 10 بوده ‌اند. حالا کارمندان مایکروسافت می ‌توانند با آزادی بیشتری درباره بروز رسانی‌ های بعدی ویندوز 10 سخن بگویند ، چون هیچ بروز رسانی مبهم و اسرارآمیزی در آینده وجود نخواهد داشت. همه چیز به ویندوز 10 ختم می ‌شود. در حالی که از گوشه و کنار شنیده می‌ شود مایکروسافت ویندوز 10 را آخر راه می ‌داند و خبری از نسخه‌ های بعدی نخواهد بود ، ولی واقعیت کمی پیچیده ‌تر از این حرف ‌ها است. به نظر می ‌رسد در آینده ویندوز تنها یک سرویس خواهد بود.

مایکروسافت پیش‌ تر هم درباره ارائه ویندوز به عنوان یک سرویس صحبت کرده بود ولی ردموندی ‌ها به صورت دقیق از آینده متصور درباره نسخه ‌های بعدی ویندوز چیزی نگفته ‌‌اند. شاید دلیل این کار این است که در واقع هیچ آینده مهمی برای نسخه ‌های ویندوز در آینده محتمل وجود ندارد. مایکروسافت مسیر پیش رو و خواسته‌ هایش را به مهندسان این شرکت منتقل کرده و نتیجه آن ویندوز 10 شده است. به جای انتشار‌ های بزرگ ، آنها سعی دارند با بهبودها و بروز رسانی ‌های تدریجی پیش بروند. بخشی از این موضوع با تقسیم اجزای سیستم عامل مانند منوی استارت و اپلیکیشن‌ های دخلی به بخش ‌های جداگانه قابل دسترسی است که به صورت مستقل از کل هسته سیستم عامل ویندوز بروز رسانی می ‌شوند. این روش می ‌تواند خیلی مهم و مفید باشد ولی چیزی که مایکروسافت به شکل فعال برای ویندوز 10 روی آن کار می ‌کند اطمینان از گستردگی این سیستم عامل روی انواع دستگاه‌ ها است.

در حالی که طی ماه آتی می ‌توانیم ما حصل کار را ببینیم ، مایکروسافت تعدادی از اپلیکیشن ‌ها و سرویس ‌های ویندوز 10 را منتشر کرده است. این شرکت در حال تست نسخه ‌های بیلد ویندوز 10 است و امید دارد تا مشترکین و اپلیکیشن ‌هایی چون Xbox و Mail به صورت ماهیانه و به تدریج این بروز رسانی‌ ها را دریافت کنند. حتی بسته آفیس ویندوز 10 نیز به جای اینکه هر چند سال یک نسخه اصلی داشته باشد، مانند نسخه موبایل بروز رسانی ‌ها را به مرور دریافت می ‌کند.

توضیحات مایکروسافت در کنفرانس Ignite بیش از پیش نشان می ‌دهد ویندوز 10 در آینده به یک سرویس تبدیل می ‌شود که نو آوری ‌ها و بروز رسانی ‌ها را در ادامه دریافت می ‌کند تا بتواند به صورت مداوم برای مشتریان خانگی و اداری امکانات با ارزشی داشته باشد.

سخنگوی مایکروسافت به وب ‌سایت The Verge گفته است:

ما در حال حاضر نمی‌ خواهیم درباره برندینگ در آینده صحبت کنیم ولی مشتریان می ‌توانند مطمئن باشند که ویندوز 10 همیشه به روز خواهد بود و از کامپیوترهای شخصی و سرویس هاب گرفته تا گوشی ‌های موبایل ، هولولنز و ایکس ‌باکس می ‌توانید ویندوز 10 را ببینید. ما به دنبال نو آوری ‌های ویندوز در آینده دور هستیم.

با انتشار ویندوز 10 باید بیشتر درباره این موضوع فکر کنیم که دیگر با یک سرویس روبرو خواهیم بود و خبری از انتشار یک نسخه مهم دیگر یا بروز سانی ‌های هر چند سال یکبار نیست. این روش بیشتر شبیه مرورگر کروم گوگل است که به صورت تدریجی با شماره مدل‌ هایی بروز می ‌شود که کسی اهمیت نمی‌ دهد و دیدگاه مایکروسافت در نتیجه خروجی مشابه این سیستم خواهد بود. به همین دلیل این روش ایده اصلی ویندوز به عنوان یک سرویس است و شاید برای همین مایکروسافت ویندوز 10 را آخرین نسخه ویندوز می ‌داند. البته مایکروسافت می ‌تواند در آینده به فکر ویندوز 11 یا 12 باشد ، ولی اگر مردم سیستم خود را به ویندوز 10 ارتقا دهند و بروز رسانی ‌های تدریجی را دریافت کنند ، دیگر تنها به ویندوز توجه می ‌شود و کمتر کسی به فکر شماره نسخه آن خواهد بود.

 

آینده‌ ویندوز یک سیستم عامل ابری (Cloud ) است

مایکروسافت اعلام کرده که پس از انتشار رسمی ویندوز 10، تمام کاربران قادر خواهند بود دستگاه خود را بصورت رایگان به این نسخه از ویندوز بروز رسانی کنند. این موضوع گمانه ‌های زیادی را مطرح کرده و انتشار اطلاعات حاکی از آن است که مایکروسافت تا سال 2020 سیستم‌ عامل خود را مبتنی بر کلاد منتشر خواهد کرد.

اعلام بروز رسانی رایگان نسخه‌ های پیشین ویندوز به ویندوز 10 گمانه ‌های بسیاری را در مورد سیاست ‌های آینده‌ مایکروسافت مطرح کرده است. بسیاری از دوستداران ویندوز در کنار سرمایه ‌گذاران و تحلیل ‌گران بازار مشتاقانه در صدد اطلاع از آینده‌ سیستم ‌عامل مایکروسافت هستند. تئوری غالب در مورد آینده‌ ویندوز را باید در دگردیسی این کمپانی نرم ‌افزاری جستجو کرد. مایکروسافت که به صورت سنتی یک کمپانی نرم ‌افزاری به شمار می ‌رود ، در حال تبدیل شدن به شرکتی است که از مدل ارائه‌‌ نرم ‌افزار در قالب سرویس تبعیت خواهد کرد. مایکروسافت با نزدیک شدن به زمان عرضه‌ رسمی ویندوز 10 ، در حال تغییر و ارائه‌ سرویس‌ هایی برای استفاده در ویندوز 10 و سایر سیستم ‌عامل ‌ها است. در واقع با توجه به شواهد موجود می ‌توان به روشنی دید که تبدیل شدن به یک کمپانی ارائه‌ سرویس ‌های نرم‌ افزاری هم‌ اکنون فراتر از یک تئوری است.

فاش‌کننده نام آشنای روسی که WZor نام دارد نیز توئیت ‌هایی را در رابطه با همین موضوع منتشر کرده است. با نگاهی به این توئيت‌ ها می ‌توان به روشنی دید که تئوری مطرح شده در مورد تبدیل شدن مایکروسافت به یک کمپانی سرویس دهنده به جای ارائه‌ نرم ‌افزار رنگ واقعیت به خود می ‌گیرد . WZor معتقد است که ویندوز در حال گذر از یک دوره‌ انتقالی است و مایکروسافت سیستم‌ عامل خود را تا سال 2020 تبدیل به یک سیستم‌ عامل مبتنی بر کلاد خواهد کرد. براساس اطلاعات ارائه شده در این توئیت ، در حال حاضر نیز افرادی در مایکروسافت در حال کار روی نسخه‌ ابری ویندوز هستند و پس از تکمیل آن، این نسخه از سیستم ‌عامل در قالب یک بروز رسانی برای ویندوز 10 منتشر خواهد شد.

با ورود به حوزه‌ ارائه‌ سرویس ‌های رایگان ، دیگر راه برگشتی در کار نیست. توسعه‌ دهندگان ، تولیدکنندگان محتوا و کسب و کارها در پی یافتن راه‌ های پایداری هستند که بتوانند خدماتی را بصورت رایگان یا با هزینه کم ارائه دهند. شماری از خدمات ارائه شده مشمول هزینه‌‌ اندکی به ‌عنوان آبونمان ماهیانه است و در مقابل شماری دیگر نیز از مدل‌ های دیگری استفاده می‌ کنند. مایکروسافت نیز باید بهترین روش را برای ارائه‌ خدمات انتخاب کند.

اولین گمانه‌ ها در خصوص ارائه‌ ویندوز در قالب سرویس ابری توسط WZor و در آوریل سال 2014 میلادی مطرح شد. وی گزارش داد که مایکروسافت در حال کار برای توسعه‌ نسخه ‌ای از ویندوز با عنوان ویندوز کلاد است. در آن زمان ویندوز کلاد سیستم‌ عاملی عنوان شد که برای استفاده از تمام امکاناتش نیاز به اتصال اینترنت پرسرعت الزامی بود. در حالت آفلاین ، این سیستم ‌عامل توانایی انجام کارهای پایه ‌ای را در اختیار کاربران می ‌گذارد. در واقع، چنین سیستم‌ عاملی در واقع شبیه به چیزی است که گوگل در قالب سیستم عامل کروم ارائه می ‌دهد.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا مایکروسافت نیز از چنین روشی در آینده پیروی خواهد کرد؟

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Fri, 26 Jun 2015 18:05:01 +0430
مقایسه جامع رتبه ایران با کشورهای دارای سریع ترین سرعت اینترنت در جهان https://www.arkinfo.ir/84-articles/131-ir-internet-rate.html https://www.arkinfo.ir/84-articles/131-ir-internet-rate.html

مقایسه جامع رتبه ایران با کشورهای دارای سریع ترین سرعت اینترنت در جهان

تنها کافی است از طریق یک رایانه یا گوشی هوشمند به اینترنت دسترسی داشته باشید تا با حرکت ماوس و چند کلیک یا چند ضربه ساده انگشت به روی صفحه نمایش به انبوهی از اطلاعاتی دسترسی داشته باشید که دسترسی به آنها بدون وجود این ابزارها قابل تصور هم نیست.

اما یک چیز می تواند دسترسی به این داده ها را عذاب آور کند: سرعت اینترنت

 

در حالی که گسترش اینترنت افزایش برابری بین شهروندان جهان مجازی در دسترسی به اطلاعات را به همراه داشته است ، اما حتی در این جا نیز نابرابری هایی وجود دارد که باعث تفاوت این شهروندان می شود. فارغ از محدودیت هایی که در برخی کشورها برای دسترسی به محتویات خاص وجود دارد ، سرعت اتصال به اینترنت و دریافت داده ها را می توان مهم ترین شاخص ایجاد نابرابری میان نِتوندان (netizens) یا شهروندان اینترنت دانست.

تنها کافی است از طریق یک رایانه یا گوشی هوشمند به اینترنت دسترسی داشته باشید تا با حرکت ماوس و چند کلیک یا چند ضربه ساده انگشت به روی صفحه نمایش به انبوهی از اطلاعاتی دسترسی داشته باشید که دسترسی به آنها بدون وجود این ابزارها قابل تصور هم نیست.

اما یک چیز می تواند دسترسی به این داده ها را عذاب آور کند: سرعت اینرنت.

در حالی که گسترش اینترنت افزایش برابری بین شهروندان جهان مجازی در دسترسی به اطلاعات را به همراه داشته است ، اما حتی در این جا نیز نابرابری هایی وجود دارد که باعث تفاوت این شهروندان می شود. فارغ از محدودیت هایی که در برخی کشورها برای دسترسی به محتویات خاص وجود دارد ، سرعت اتصال به اینترنت و دریافت داده ها را می توان مهم ترین شاخص ایجاد نابرابری میان نِتوندان (netizens) یا شهروندان اینترنت دانست.

در گزارشی که به تازگی آکامای تکنولوژیز منتشر کرده است وضعیت اینترنت در کشورهای مختلف جهان مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.

مهم ترین و مورد توجه ترین موضوع در این زمینه مقایسه میانگین سرعت اتصال به اینترنت در کشورهای مختلف است.

در حالی که در سه ماهه چهارم سال 2014 میانگین جهانی سرعت اتصال به اینترنت 4.5 مگابیت بر ثانیه بوده است ، ده کشور برتر بازه زمانی مزبور عبارتند از:

 • فنلاند: میانگین سرعت 12.1 مگابیت بر ثانیه و 33 درصد افزایش نسبت به سال گذشته
 • جمهوری چک: میانگین سرعت 12.3 مگابیت بر ثانیه و 8.4 درصد افزایش نسبت به سال گذشته
 • ایرلند: میانگین سرعت 12.3 مگابیت بر ثانیه و 8.4 درصد افزایش نسبت به سال گذشته
 • لتونی: میانگین سرعت 13 مگابیت بر ثانیه و 25 درصد افزایش نسبت به سال گذشته
 • هلند: میانگین سرعت 14.2 مگابیت بر ثانیه و 15 درصد افزایش نسبت به سال گذشته
 • سوئیس: میانگین سرعت 14.5 مگابیت بر ثانیه و 21 درصد افزایش نسبت به سال گذشته
 • سوئد: میانگین سرعت 14.6 مگابیت بر ثانیه و 34 درصد افزایش نسبت به سال گذشته
 • ژاپن: میانگین سرعت 15.2 مگابیت بر ثانیه و 16 درصد افزایش نسبت به سال گذشته
 • هنگ کنگ: میانگین سرعت 16.8 مگابیت بر ثانیه و 37 درصد افزایش نسبت به سال گذشته
 • کره جنوبی: میانگین سرعت 22.2 مگابیت بر ثانیه و 1.6 درصد افزایش نسبت به سال گذشته

اگرچه در زمینه میانگین سرعت اتصال به اینترنت تنها به 10 کشور برتر اشاره شده است و طبیعتا نامی از ایران در آن نیست ، اما احتمالا خود شما به سادگی قادر به مقایسه وضعیت سرعت اینترنت در ایران با سایر کشورها باشید. ضمن این که طبق گزارش نت ایندکس در ابتدای سال جاری میلادی ، ایران با میانگین سرعت دانلود نه ، میانگین سرعت اتصال 4.69 مگابیت بر ثانیه ، رتبه 150 را در میان 196 کشور به دست آورده است.

ایران در جایگاه ۱۴۷ از ۲۰۰ کشور دنیا از نظر سرعت اینترنت

آخرین رتبه بندی جهانی کشورها از وضعیت اینترنت، از رتبه ۱۴۷ ایران در میان ۲۰۰ کشور از حیث سرعت دانلود اینترنت پهن ‌باند و جایگاه ۹۸ از میان ۱۱۴ کشور جهان از نظر سرعت دانلود اینترنت موبایل حکایت دارد.

آخرین وضعیت اینترنت در ایران و مقایسه سرعت و قیمت این پروتکل ارتباطی با سایر کشورهای جهان که از سوی سایت نت ایندکس معروف ‌ترین مرجع ارائه آمار از سرعت و قیمت اینترنت در جهان منتشر شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد.

سرعت دانلود در ایران پایین تر از متوسط جهانی

طبق این آمار سرعت دانلود پهن ‌باند به ‌طور متوسط در جهان ۲۳ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود پهن ‌باند نیز به‌طور متوسط ١٠,٧ مگابیت بر ثانیه است و براساس این آمار کاربران پهن ‌باند به ‌ازای دریافت هر مگابیت بر ثانیه، مبلغ ٥.٢٤ دلار پرداخت می‌کنند. همچنین متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در جهان ١٢.٢ مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل پنج مگابیت بر ثانیه است.

نت ‌ایندکس سرعت متوسط دانلود کاربران خانگی اینترنت در ایران را ٥,٦ مگابیت بر ثانیه اعلام کرده است که این آمار براساس اطلاعات دریافتی از یک ‌میلیون‌ و ٥٢٩ هزار و ٤٥٧‌ آی ‌پی یکتا به دست آمده که از ۲۳ مارس ۲۰۱۵ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۵ با استفاده از سایت « اوکلا اسپید تست » سرعت اینترنت خود را چک کرده‌اند.

طبق همین آمار متوسط سرعت آپلود در ایران ٣.٥ مگابیت بر ثانیه و متوسط قیمت اینترنت در ایران ٥.٩٥ دلار به ‌ازای هر مگابیت بر ثانیه است، در همین حال متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران چهار مگابیت بر ثانیه و همچنین سرعت آپلود اینترنت موبایل در ایران ١.٤ مگابیت بر ثانیه است که این آمار نیز از اطلاعات هشت ‌میلیون ‌و٩٣٨هزار و ٦٨‌ آی ‌پی واحد از ۲۳ مارس ۲۰۱۵ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۵ دریافت شده است.

رتبه ۱۴۷ ایران در سرعت دانلود باند پهن ، پایین ‌تر از عراق و بوتان

ایران در رتبه‌ بندی سرعت دانلود پهن‌ باند در جهان، در رتبه ۱۴۷ از میان ۲۰۰ کشور قرار دارد، طبق آمار به ‌دست‌ آمده، ایران در این رتبه ‌بندی پایین ‌تر از عراق، بوتان، مراکش، جزایر ویرجینیا و بالاتر از ساحل ‌عاج ، نیجریه ، کاستاریکا و لیبی قرار گرفته است.

در این رتبه ‌بندی سنگاپور با متوسط سرعت دانلود ١١٩,٢٣ مگابیت بر ثانیه با اختلاف در رتبه اول قرار گرفته است. کشور بسیار کوچک « سن ‌پیر او می ‌کلون » (که کمتر از هفت هزار نفر جمعیت دارد!) در رتبه دوم و هنگ‌ کنگ ، ژاپن ، رومانی و کره‌ جنوبی در رتبه ‌های بعدی قرار دارند.

در انتهای جدول نیز گینه استوایی با متوسط سرعت اینترنت ١.٠٩ مگابیت بر ثانیه آخرین رتبه را در میان ٢٠٠ کشور دارد. پس ‌از این کشور نیز به‌ ترتیب گامبیا ، کنگو، گینه، سوریه و کوبا قرار دارند.

رتبه ۱۲۸ ایران در سرعت آپلود باند پهن ، پایین تر از هندوراس و اکوادور

در رتبه ‌بندی سرعت آپلود نیز ایران در جایگاه ۱۲۸ در میان ۲۰۰ کشور قرار دارد. در این رتبه ‌بندی ایران پایین ‌تر از جزایر کیمن ، هندوراس ، سن مارتین و اکوادور و بالاتر از جزایر فارو ، گینه ‌نو ، اندونزی و جزایر تورکس و کایکوس قرار دارد.

در رتبه ‌بندی سرعت آپلود هم سنگاپور در صدر است. متوسط سرعت آپلود در سنگاپور ٩٨.٠٣ مگابیت بر ثانیه است. هنگ ‌کنگ نیز با اندک اختلاف از سنگاپور دوم است و سپس با اختلاف ژاپن، کره‌ جنوبی ، ماکائو و لتونی در جایگاه‌ های بعدی قرار دارند.

جمهوری دموکراتیک کنگو با سرعت آپلود ٠.٥٥ مگابیت بر ثانیه در آخرین جایگاه این رتبه‌ بندی قرار دارد. پس از جمهوری کنگو به ‌ترتیب ونزوئلا ، جزایر ماریانای‌ شمالی، سوریه و گینه قرار دارند.

رتبه ۱۹۸ ایران در دانلود اینترنت موبایل ، پایین تر از بوسنی و فلسطین

به گزارش مهر، در رتبه بندی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ایران در جایگاه ۹۸ از میان ۱۱۴ کشور جهان قرار دارد ، مصر ، بوسنی ، اندونزی و فلسطین در این رده ‌بندی از ایران بالاتر و پاکستان ، هند ، لائوس و تونس پایین ‌تر از ایران قرار دارند. رتبه نخست این رده ‌بندی در اختیار نیوزیلند ، با سرعت دانلود اینترنت موبایل ٢٦,٥٥ مگابیت بر ثانیه است.

چین ، دانمارک ، تایوان ، امارات و فنلاند به ‌ترتیب در جایگاه دوم تا ششم این رده ‌بندی قرار دارند. رتبه آخر این رده‌ بندی نیز در اختیار اوکراین ، با سرعت دانلود اینترنت موبایل ١.٤٦ مگابیت بر ثانیه است ، ویتنام ، سودان ، الجزایر ، پاراگوئه و تانزانیا به‌ ترتیب بالاتر از اوکراین در انتهای جدول قرار دارند.

رتبه ۹۶ ایران در آپلود اینترنت موبایل ، پایین تر از نیجریه و مراکش

در رتبه ‌بندی سرعت آپلود اینترنت موبایل در جهان نیز ، ایران در جایگاه ۹۶ از بین ۱۱۴ کشور جهان قرار دارد. در این رده‌ بندی نیجریه ، مراکش ، پاکستان و ترکیه بالاتر از ایران و بوسنی ، اندونزی ، فلسطین و بنگلادش پایین ‌تر از ایران قرار دارند. جایگاه اول در این رده ‌بندی در اختیار دانمارک با سرعت آپلود اینترنت موبایل ١١.٦٦ مگابیت بر ثانیه است. لوکزامبورگ ، تایوان ، امارات ، کویت و نیوزیلند در جایگاه ‌های بعدی این رده ‌بندی قرار گرفته ‌اند . در انتهای رتبه ‌بندی ، سودان با متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل ٠.٤٩ مگابیت بر ثانیه در جایگاه آخر قرار دارد. اوکراین ، ویتنام ، نیکاراگوئه ، میانمار و پاراگوئه به‌ ترتیب بالاتر از سودان در انتهای این رده بندی قرار دارند.

رتبه ۴۶ ایران در رده بندی قیمت اینترنت ، پایین تر از ایتالیا و اسپانیا

رتبه بندی نت ایندکس از قیمت اینترنت به ‌ازای دلار بر مگابیت بر ثانیه و اطلاعاتی که کاربران ۶۲ کشور در اختیار این سایت گذاشته ‌اند ثبت‌ شده است ، در این رتبه ‌بندی کشورها به ترتیب اینترنت ارزان ‌تر رتبه ‌بندی شده ‌اند . ایران در این رتبه ‌بندی در جایگاه ۴۶ قرار داشته و تنها ۱۶ پله با انتهای رتبه ‌بندی فاصله دارد ، ایتالیا ، عربستان ، اسپانیا و نیوزلند بالاتر از ایران و مکزیک ، فرانسه ، آرژانتین و کلمبیا پایین ‌تر از ایران قرار دارند.

در ابتدای رتبه‌ بندی بلغارستان با قیمت اینترنت ٠,٤٣ دلار بر مگابیت بر ثانیه لقب ارزان ‌ترین اینترنت در دنیا را به خود گرفته است. پس از بلغارستان ، روسیه ، اوکراین ، رومانی ، اسرائیل و مجارستان قرار دارند.

در انتهای جدول رتبه ‌بندی آفریقای ‌جنوبی به ‌عنوان گران ‌ترین اینترنت دنیا شناخته می ‌شود. اینترنت در آفریقای‌ جنوبی به ‌ازای هر مگابیت بر ثانیه ١٩.٠٦ دلار است. در این فهرست فیلیپین ، اندونزی ، مصر ، مالزی و امارات به ترتیب بالاتر از آفریقای جنوبی قرار گرفته ‌اند.

در ۲۷ کشور ابتدایی این فهرست، قیمت اینترنت کمتر از سه دلار ، یعنی حداقل نصف قیمت اینترنت در ایران است.

 

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه مقالات Sat, 13 Jun 2015 04:30:29 +0430
دریافت آخرین به روز رسانی جاوا 8 برای سیستم عامل ویندوز ، مکینتاش و لینوکس - با لینک مستقیم https://www.arkinfo.ir/85-downloads/130-java-re.html https://www.arkinfo.ir/85-downloads/130-java-re.html

JAVA

امروزه اکثر نرم افزارها اعم از نرم افزار های سیستمی ، کاربردی و حتی بازی ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم با جاوا ارتباط دارند و یا کلا توسط این زبان نوشته شده اند. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌ های نوشته‌ شده به این زبان بالا است و وابسته به سیستم‌ عامل خاصی نیست، یعنی می‌ توان آن را روی هر رایانه با هر نوع سیستم‌ عاملی اجرا کرد.

بنابراین برای استفاده از این امکانات کاربردی چه روی سیستم خود و چه به صورت آنلاین ( برخط ) نیاز به این است که سیستم شما زبان جاوا را بلد باشد تا بتواند برنامه هایی را که با این زبان نوشته شده اند را ترجمه کرده و اجرا نماید.

برای این منظور شما نیاز به محیط اجرایی جاوا (Java Runtime Environment یا به طور مخفف JRE) دارید تا این امر در رایانه شما محقق گردد.

ما در اینجا آخرین نسخه به روز رسانی رسمی این پیش نیاز ، یعنی نسخه 8 به روز رسانی45 آن را برای شما گذاشته ایم که می توانید با مراجعه به ادامه مطلب نسخه سازگار با سیستم خود را دریافت و نصب نمایید.

امروزه اکثر نرم افزارها اعم از نرم افزار های سیستمی ، کاربردی و حتی بازی ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم با جاوا ارتباط دارند و یا کلا توسط این زبان نوشته شده اند.
بنابراین برای استفاده از این امکانات کاربردی چه روی سیستم خود و چه به صورت آنلاین ( برخط ) نیاز به این است که سیستم شما زبان جاوا را بلد باشد تا بتواند برنامه هایی را که با این زبان نوشته شده اند را ترجمه کرده و اجرا نماید.

JAVA

برای این منظور شما نیاز به محیط اجرایی جاوا (Java Runtime Environment یا به طور مخفف JRE) دارید تا این امر در رایانه شما محقق گردد.
که ما در اینجا آخرین نسخه به روز رسانی رسمی این پیش نیاز ، یعنی نسخه 8 به روز رسانی 45 آن را برای شما گذاشته ایم که می توانید نسخه سازگار با سیستم خود را دریافت و نصب نمایید.

 

دریافت Java Runtime Environment نسخه 8 به روز رسانی 45 برای سیستم عامل ویندوز 32 بیتی

دریافت Java Runtime Environment نسخه 8 به روز رسانی 45 برای سیستم عامل ویندوز 64 بیتی

دریافت Java Runtime Environment نسخه 8 به روز رسانی 45 برای سیستم عامل لینوکس 32 بیتی

دریافت Java Runtime Environment نسخه 8 به روز رسانی 45 برای سیستم عامل لینوکس 64 بیتی

دریافت Java Runtime Environment نسخه 8 به روز رسانی 45 برای سیستم عامل مکینتاش 64 بیتی

 

توضیحات اضافی در مورد زبان جاوا:
جاوا (به انگلیسی: Java) یک زبان برنامه‌نویسی شئ‌گراست که برای اولین بار توسط جیمز گاسلینگ در شرکت سان مایکروسیستمز ایجاد شد و در سال ۱۹۹۵ به عنوان بخشی از سکوی جاوا منتشر شد. زبان جاوا شبیه به ++C است اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های اصلی جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان بالا است و وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیست، به عبارت دیگر می‌توان آن را روی هر رایانه با هر نوع سیستم‌عاملی اجرا کرد. برنامه‌های جاوا به صورت کدهای بیتی همگردانی (کامپایل) می‌شوند. که مانند کد ماشین هستند و به ویژه وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیستند.

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه دریافت فایل Mon, 18 May 2015 10:31:56 +0430
پیش شماره های جدید استان ها ، شهرستان ها و توابع آن ها پس از اجرای طرح هم کد سازی https://www.arkinfo.ir/83-news/129-ir-zip-code.html https://www.arkinfo.ir/83-news/129-ir-zip-code.html

پیش شماره های جدید استان ها ، شهرستان ها و توابع آن ها پس از اجرای طرح هم کد سازی

با یکسان سازی کد های درون استانی در 31 استان کشور کد تلفنی استانهای کشور تغییر یافت و شماره تلفن ها در کل کشور 8 رقمی شد که اطلاع رسانی در مورد شماره های جدید از طریق شرکتهای مخابرات استانی و پرتال ارائه دهندگان این خدمات اعلام شده است.

با اجرای این طرح، برای ارتباطات داخل استان، دیگر نیازی به گرفتن پیش ‌شماره یا کد نیست و مشترکان درون هر استان با نرخ یکسان و بدون پرداخت هزینه ارتباط بین ‌شهری می توانند با یکدیگر تماس بگیرند.

 

جهت مشاهده جدول پیش شماره ها به ادامه مطلب مراجه بفرمایید.

با یکسان سازی کد های درون استانی در 31 استان کشور کد تلفنی استانهای کشور تغییر یافت و شماره تلفن ها در کل کشور 8 رقمی شد که اطلاع رسانی در مورد شماره های جدید از طریق شرکتهای مخابرات استانی و پرتال ارائه دهندگان این خدمات اعلام شده است.
با اجرای این طرح، برای ارتباطات داخل استان، دیگر نیازی به گرفتن پیش ‌شماره یا کد نیست و مشترکان درون هر استان با نرخ یکسان و بدون پرداخت هزینه ارتباط بین ‌شهری می توانند با یکدیگر تماس بگیرند.

پیش شماره ها ( کد های ) قبلی استان ها ، شهرستان ها و توابع آن ها به شرح جدول زیر می باشند :

نکته:

 1. پیش شماره ( کد های ) استان هایی که شامل این طرح نمی شوند طبق جدول زیر می باشند.
 2. بدیهی است پیش شماره های استان ها ، شهرستان ها و توابع آن ها که شامل طرح یکسان سازی ( هم کد سازی ) می باشند و شامل 31 استان می باشند طبق جدول جدید که در ذیل این مطلب درج گردیده خواهند بود.

پیش شماره تلفن شهرستان ها ( مرتب شده بر اساس نام شهرها )

نام شهر
کد شهر
کد توابع
آبادان
۰۶۳۱
۰۶۳۲
آباده
۰۷۵۱
۰۷۵۲
آمل
۰۱۲۱
۰۱۲۲
اراک
۰۸۶۱
۰۸۶۲
اردبیل
۰۴۵۱
۰۴۵۲
ارومیه
۰۴۴۱
۰۴۴۳
اسلامشهر
۰۲۲۸
۰۲۲۹
اصفهان
۰۳۱۱
۰۳۱۲
الیگودرز
۰۶۶۴
۰۶۶۶
اهر
۰۴۲۶
۰۴۲۷
اهواز
۰۶۱۱
۰۶۱۲
ایرانشهر
۰۵۴۷
۰۵۴۸
ایلام
۰۸۴۱
۰۸۴۲
بابل
۰۱۱۱
۰۱۱۲
بجنورد
۰۵۸۴
۰۵۸۵
بروجرد
۰۶۶۲
۰۶۶۵
بم
۰۳۴۴
۰۳۴۶
بندرانزلی
۰۱۸۱
۰۱۸۲
بندربوشهر
۰۷۷۱
۰۷۷۲
بندرعباس
۰۷۶۱
۰۷۶۳
بندرلنگه
۰۷۶۲
۰۷۶۴
بهبهان
۰۶۷۱
۰۶۷۲
بیرجند
۰۵۶۱
۰۵۶۲
تبریز
۰۴۱۱
۰۴۱۲
تربت جام
۰۵۲۸
۰۵۲۹
تربت حیدریه
۰۵۳۱
۰۵۳۲
تهران
۰۲۱
۰۲۲۱
جهرم
۰۷۹۱
۰۷۹۲
جیرفت
۰۳۴۸
۰۳۴۹
چابهار
۰۵۴۵
۰۵۴۶
چالوس
۰۱۹۱
۰۱۹۲
خرم آباد
۰۶۶۱
۰۶۶۳
خمین
۰۸۶۵
۰۸۶۶
خوانسار
۰۳۷۱
۰۳۷۲
خوی
۰۴۶۱
۰۴۶۲
دزفول
۰۶۴۱
۰۶۴۲
دوگنبدان
۰۷۴۲
۰۷۴۴
رامهرمز
۰۶۹۱
۰۶۹۲
رشت
۰۱۳۱
۰۱۳۲
رفسنجان
۰۳۹۱
۰۳۹۲
زابل
۰۵۴۲
۰۵۴۴
زاهدان
۰۵۴۱
۰۵۴۳
زرین شهر
۰۳۳۴
۰۳۳۵
زنجان
۰۲۴۱
۰۲۴۲
ساری
۰۱۵۱
۰۱۵۲
ساوه
۰۲۵۵
۰۲۵۶
سبزوار
۰۵۷۱
۰۵۷۲
سراب
۰۴۳۱
۰۴۳۲
سربند
۰۶۵۱
۰۶۵۲
سرپل ذهاب
۰۸۳۴
۰۸۳۵
سقز
۰۸۷۴
۰۸۷۵
سمنان
۰۲۳۱
۰۲۳۲
سنندج
۰۸۷۱
۰۸۷۲
سیرجان
۰۳۴۵
۰۳۴۷
شاهرود
۰۲۷۳
۰۲۷۴
شبستر
۰۴۷۱
۰۴۷۲
شهررضا
۰۳۲۱
۰۳۲۲
شهرکرد
۰۳۸۱
۰۳۸۲
شیراز
۰۷۱۱
۰۷۱۲
فردوس
۰۵۳۴
۰۵۳۵
فسا
۰۷۳۱
۰۷۳۲
قائم شهر
۰۱۲۳
۰۱۲۴
قزوین
۰۲۸۱
۰۲۸۲
قم
۰۲۵۱
۰۲۵۲
قوچان
۰۵۸۱
۰۵۸۲
کازرون
۰۷۲۱
۰۷۲۲
کاشان
۰۳۶۱
۰۳۶۲
کرج
۰۲۶۱
۰۲۶۲
کرمان
۰۳۴۱
۰۳۴۲
کرمانشاه
۰۸۳۱
۰۸۳۲
کنگاور
۰۸۳۷
۰۸۳۸
گرگان
۰۱۷۱
۰۱۷۳
گنبدکاووس
۰۱۷۲
۰۱۷۴
لار
۰۷۸۱
۰۷۸۲
لاهیجان
۰۱۴۱
۰۱۴۲
مراغه
۰۴۲۱
۰۴۲۲
مرند
۰۴۹۱
۰۴۹۲
مرودشت
۰۷۲۸
۰۷۲۹
مسجد سلیمان
۰۶۸۱
۰۶۸۲
مشهد
۰۵۱۱
۰۵۱۲
ملایر
۰۸۵۱
۰۸۵۲
مهاباد
۰۴۴۲
۰۴۴۴
میاندوآب
۰۴۸۱
۰۴۸۲
میانه
۰۴۲۳
۰۴۲۴
میناب
۰۷۶۵
۰۷۶۶
نائین
۰۳۲۳
۰۳۲۴
نجف آباد
۰۳۳۱
۰۳۳۲
نیشابور
۰۵۵۱
۰۵۵۲
ورامین
۰۲۹۱
۰۲۹۲
همدان
۰۸۱۱
۰۸۱۲
یاسوج
۰۷۴۱
۰۷۴۳
یزد
۰۳۵۱
۰۳۵۲

 

جدول تغییر کدهای مخابراتی بعد از اجرای طرح هم کد سازی به شرح زیر است:

پیش شماره جدید تلفن شهرستان ها ( طرح هم کد سازی )

ردیف
نام استان
کد استان
تاریخ هم کد سازی
لینک استان
1
استان تهران
021
آذر ماه 90
2
البرز
026
17/01/91
 
3
قم
025
26/02/92
4
مرکزی
086
28/05/92
5
زنجان
024
10/02/93
6
سمنان
023
17/02/93
7
همدان
081
29/02/93
8
قزوین
028
31/02/93
9
اصفهان
031
07/03/93
10
آذربایجان غربی
044
04/04/93
11
مازندران
011
11/04/93
12
کهگیلویه و بویراحمد
074
18/04/93
13
کرمانشاه
083
25/04/93
14
خراسان رضوی
051
01/05/93
15
اردبیل
045
13/05/93
16
گلستان
017
15/05/93
17
آذربایجان شرقی
041
22/05/93
18
سیستان و بلوچستان
054
29/05/93
19
کردستان
087
05/06/93
20
فارس
071
12/06/93
21
لرستان
066
19/06/93
22
کرمان
034
26/06/93
23
خراسان جنوبی
056
02/07/93
24
گیلان
013
09/07/93
25
بوشهر
077
16/07/93
26
هرمزگان
076
23/07/93
27
خوزستان
061
30/07/93
28
چهار محال و بختیاری
038
07/08/93
29
خراسان شمالی
058
21/08/93
30
یزد
035
28/08/93
31
ایلام
084
13/09/93

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Sun, 17 May 2015 02:10:31 +0430
ساخت روباتی چهار پا که مثل سگ می دود ! + گزارش ویدئویی https://www.arkinfo.ir/83-news/128-dog-robot.html https://www.arkinfo.ir/83-news/128-dog-robot.html

باری دیگر، وحشتی تازه از پیشرفت تکنولوژی، ربات سگ نمای خارق العاده!

زمانی بود که ربات های اينچنينی را فقط در فيلم های هاليوودی می ديديم اما اکنون، در دوران به واقعيت پيوستن ربات های فيلم های علمی تخيلی، در دنيای واقعی بسر ميبريم. ربات هايی که شگفت انگيز هستند و به آنچنان پيشرفتی رسيده اند که همه را متعجب ميکنند.

ربات بسيار عجيبی که مشاهده ميکنيد يکی از شاهکارهای فوق العاده عجيب دنياي تکنولوژيست. اين ربات چهار پای سگ نما که "Little Dog" نام دارد، کار کمپاني مشهور امريکايی "بوستون دايناميک" است.
 

باری دیگر، وحشتی تازه از پیشرفت تکنولوژی، ربات سگ نمای خارق العاده!

زمانی بود که ربات های اينچنينی را فقط در فيلم های هاليوودی می ديديم اما اکنون، در دوران به واقعيت پيوستن ربات های فيلم های علمی تخيلی، در دنيای واقعی بسر ميبريم.

ربات هايی که شگفت انگيز هستند و به آنچنان پيشرفتی رسيده اند که همه را متعجب ميکنند.

ربات بسيار عجيبی که مشاهده ميکنيد يکی از شاهکارهای فوق العاده عجيب دنياي تکنولوژيست.

اين ربات چهار پای سگ نما که "Little Dog" نام دارد، کار کمپاني مشهور امريکايی "بوستون دايناميک" است.

بوستون دايناميک که شرکتي مشهور در زمينه مهندسي رباتيک است، به تازگی نسخه جديد ربات سگ نما را رونمايی کرده است که نسبت به نسخه قبلی کوچکتر، چالاک تر و البته پيشرفته تر شده است.

نسخه اوليه اين ربات که "بيگ داگ" نام داشت، براي ارتش امريکا ساخته و در سال 2005 رونمايی شد.

بیگ داگ از منبع سوخت فسيلی، براي تأمين نيروی محرکه خود استفاده ميکرد. اين در حاليست که وزن نسخه تازه معرفی شده، تنها 72.5 کيلوگرم است و البته از منبع انرژی الکتريکی بهره ميبرد و به همين دليل بسيار کم سروصداتر از نسخه قبلی است.
اگرچه بوستون دايناميک اطلاعات چندانی از جزئيات اين ربات منتشر نکرده است، اما در ويدئوی منتشر شده توسط آن شرکت، پيشرفت تکنولوژی اين ربات، اعجاب انگيز است.
حرکت راحت ربات در مسيرهای مختلف و واکنش هاي حرکتی آن در برابر ضربه و حفظ تعادل، بینظير است و به خوبی پيشرفت شگرف اين ربات چهار پا را به نمايش ميگذارد.
اما با تمام اين تفاسير بار ديگر اين تردید بوجود می آيد که اين پيشرفت سريع بشر در ساخت ربات های پيشرفته، ممکن است در آينده مبدل به تهديدي پيش روي بشر شود؟

برای لحظه اي تصور کنيد لشکری از اين ربات های چهار پا را که مجهز به سلاح هايی پيشرفته خواهند بود ...

لشکری از موجوداتی جان سخت، هوشمند، نابودگر و بدون هیچ احساسی ...

شما میتوانید جهت مشاهده گزارش ویدیویی این مطلب روی لینک های زیر کلیک کرده و ویدئو بسیار جالب این ربات ها را مشاهده بفرمایید :


LittleDog.wmv  گزارش ویدئویی ربات Little Dog ( سگ کوچولو ) 
LittleDog.wmv

BigDog.wmv  گزارش ویدئویی ربات Big Dog ( سگ بزرگ ) نسخه قبلی Little Dog ( سگ کوچولو )  BigDog.wmv

 

منبع : سایت بوستون داینامیک

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Mon, 06 Apr 2015 03:39:02 +0430
خدمتی نوین از خدمات انفورماتیک ارک تبریز https://www.arkinfo.ir/gift-card.html https://www.arkinfo.ir/gift-card.html

ضمن تبریک فرا رسیدن سال 1394 هجری شمسی خبر راه اندازی فروشگاه خدمات برخطّ انفورماتیک ارک به آدرس serv.arkinfo.ir به اطلّاع کلیه هموطنان عزیز می رسانیم .

این فروشگاه با دارا بودن امکاناتی به شرح زیر در نوع خود کم نظیر می باشد.

فروشگاه خدمات برخطّ انفورماتیک ارک | راهنمای خرید گیفت کارت ارزان

امکانات فروشگاه:

1. خرید شارژ مستقیم ( تاپ آپ ) ایرانسل و همراه اول و پرداخت قبوض خطوط دائمی این اپراتورها
2. خرید پین کد شارژ همراه اول ، ایرانسل ، رایتل و تالیا
3. شارژ سرویس اینترنت بی سیم وایمکس ایرانسل
4. پرداخت انواع قبض اعم از آب ، برق ، گاز ، تلفن و تمامی قبوض قابل پرداخت در بانک ها و دارای شناسه قبض و شناسه پرداخت
5. خرید کارت هدیه ( گیفت کارت ) و Redeem Code گوگل پلی Google Play ، مایکروسافت Microsoft ، آی تونز iTunes ، آمازون Amazon ، ایکس باکس Xbox ، پلی استیشن Play Station و پلی استیشن پلاس Play Station Plus
6. خرید مجوز عبور از طرح ترافیک
7. خرید آنتی ویروس ( نرم افزار امنیّتی ) معتبر


توصیه می شود قبل از استفاده از فروشگاه حتما راهنمای خرید و آموزش ها را که در ادامه مطلب منتشر شده است مطالعه بفرمائید به خصوص کسانی که قصد تهیه گیفت کارت را دارند.


1. شارژ مستقیم ( تاپ آپ ):
گوشی شما به صورت مستقیم شارژ می شود و نیاز به ورود رمز شارژ نیست. از این روش می توانید وایمکس ایرانسل را نیز شارژ نمایید.

مراحل خرید:
1.1 انتخاب اپراتور
1.2 ورود اطلاعات تماس
1.3 انتخاب مبلغ با به چپ و راست کشیدن نوار مربوط به مبلغ شارژ
1.4 انتخاب بانک صادرکننده کارت و پرداخت وجه
1.5 در صورت انتخاب گزینه پرداخت به درگاه انتخابی مورد نظر متصل می شوید و با انجام پرداخت بانکی شماره خط مورد نظر به صورت اتوماتیک شارژ میشود.

تذکر:
1. در صورتی که خط شما دایمی ایرانسل میباشد حتما گزینه دایمی را علامت بزنید.
2. امکان شارژ مستقیم خطوط دایمی همراه اول وجود ندارد.

**********************************************************************************

2. خرید پین کد شارژ
ارائه کارت شارژ که پس از طی مراحل خرید، رمز شارژ علاوه بر نمایش از طریق پیامک و ایمیل برای شما ارسال می شود.

مراحل خرید:
2.1 انتخاب اپراتور
2.2 ورود اطلاعات تماس
2.3 انتخاب مبلغ با به چپ و راست کشیدن نوار مربوط به مبلغ شارژ
2.4 انتخاب بانک صادرکننده کارت و پرداخت وجه
2.5 در صورت انتخاب گزینه پرداخت به درگاه انتخابی مورد نظر متصل می شوید و با انجام پرداخت بانکی ، مجدا به سایت ارجاع داده میشود که میتوانید رمز شارژ (پین) خود را مشاهده کنید.

**********************************************************************************

3. شارژ وایمکس ایرانسل:
ابتدا شماره خط مجازی خود را با دقت وارد نمایید ، سپس مبلغ مورد نظر را از 500 تومان تا 50000 تومان انتخاب نمایید و در پایان گزینه پرداخت را انتخاب نمایید.

**********************************************************************************

4. پرداخت قبض:
ابتدا شناسه قبض وشناسه پرداخت را به دقت وارد نمایید و پس از ورود اطلاعات تماس بر رو دکمه « بررسی » کلیک کنید و در صورتی که اطلاعات نمایش داده شده مورد تایید شما می باشد ، ادامه مراحل پرداخت را انجام دهید . در صورت موفق بودن عملیات پرداخت ،رسید پرداخت به شماره موبایل وایمیل شما ارسال خواهد شد.

**********************************************************************************

5. راهنمای کامل خرید و استفاده از کارت هدیه ( گیفت کارت ):

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

5.1راهنمای خرید گیفت کارت ارزان گوگل پلی google play خرید و استفاده از گیفت کارت های گوگل پلی :

 


5.1.1 آموزش استفاده از (‌ Redeem ) گیفت کارت های گوگل پلی :

تذکر :‌
برای استفاده از گیفت کارت های گوگل پلی که در فروشگاه ما عرضه می شوند باید کشور اکانت گوگل شما آمریکا باشد ٬‌ اگر از کشور اکانت خود مطمئن نیستید و یا می خواهید آن را تغییر دهید ابتدا آموزش دوم در پایین صفحه را مطالعه کنید .

5.1.1.1 ابتدا وارد فروشگاه گوگل پلی می شویم : https://play.google.com
5.1.1.2 سپس با کلیک بر روی دکمه SIGN IN در بالای صفحه وارد صفحه ورود به حساب کاربری خود می شویم .
5.1.1.3 پس از کلیک بر روی عبارت SIGN IN در صفحه باز شده اطلاعات اکانت جیمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه SIGN IN کلیک می کنیم.
5.1.1.4 پس از ورود به حساب جیمیل خود وارد صفحه زیر خواهید شد ٬‌ در این صفحه برای اضافه کردن موجودی گیفت کارت گوگل پلی به اکانت جیمیل خودمون دکمه Redeem رو کلیک می کنیم.
5.1.1.5 در پنجره باز شده کد گیفت کارت را که بعد از خرید از سایت دریافت می کنیم در مکان مشخص شده وارد کرده و بر روی دکمه Redeem کلیک می کنیم.

5.1.2 آموزش تغییر کشور و اضافه کردن آدرس به اکانت گوگل پلی :

ما برای خرید از فروشگاه گوگل پلی و بازی های مثل کلش آف کلنز باید در اکانت خود آدرس داشته باشید .

5.1.2.1 ابتدا وارد بخش کیف پول گوگل به آدرس روبرو بشید : https://wallet.google.com
5.1.2.2 سپس در سایت کیف پول گوگل اگر قبلا وارد حساب گوگل خود شده باشید با صفحه ای مثل صفحه زیر روبرو خواهید اگر وارد اکانت خودتون نشدید وارد اکانت خودتون بشید (‌ Sign in کنید ) .
5.1.2.3 سپس بر روی عکس چرخ دنده ( Setting ) کلیک کنید تا صفحه زیر براتون باز بشه .
5.1.2.4 سپس در صفحه باز شده بر روی گزینه Edit هم ردیف با Zip Code کلیک کنید .
5.1.2.5 سپس فرمی مانند فرم زیر برای شما نشان داده می شود که باید یک آدرس آمریکا اونجا وارد کنید . توجه کنید کشوری که اینجا وارد می کنید باید United States باشد .
Street Address = نام خیابان | Apt./Suite = آپارتمان /واحد | City = شهر | New York = در این بخش اسم شهر رو وارد کنید | Zip Code = کد پستی | Phone Number = شماره بدون فاصله
5.1.2.6 پس از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه Save کلیک کنید .

5.1.3 نحوه پیدا کردن آدرس آمریکا

5.1.3.1 وارد نقشه گوگل به آدرس روبرو بشید maps.google.com
5.1.3.2 در نوار جست و جوی بالا سمت چپ اسم یک شهر آمریکای مثلا New York رو وارد کنید .
5.1.3.3 بعد از اینکه نقشه شهر لود شده به داخل شهر زوم کنید تا خیابان ها رو به راحتی ببینید .
5.1.3.4 بر روی نقشه بر روی آیکون یک رستوران ٬‌ مدرسه ٬ هتل و … کلیک کنید (‌ اگر آیکون ها رو نمی بینید بیشتر روی نقشه زوم کنید و کمی صبر کنید )
5.1.3.5 بعد از کلیک بر روی یکی از آیکون ها آدرس کامل و شماره تماس برای شما نشان داده می شود که آن را در گوگل والت وارد کنید .

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

5.2راهنمای خرید گیفت کارت ارزان مایکروسافت microsoft خرید و استفاده از گیفت کارت های مایکروسافت:

 


5.2.1 آموزش استفاده از گیفت کارت های مایکروسافت

در این آموزش نحوه استفاده از گیفت کارت های مایکروسافت رو به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید با استفاده از این گیفت کارت ها اقدام به خرید بازی و برنامه برای دستگاه ویندوز فون ۸ خود کنید .

تذکر :‌
برای اینکه بتونید از گیفت کارت های مایکروسافت استفاده کنید باید کشور اکانت شما آمریکا باشه ٬‌ همچنین هنگام خرید باید از آیپی کشور آمریکا برای وصل شدن به وبسایت هایی که در زیر ذکر میشن استفاده کنید ٬‌ در غیر این صورت با ارورهایی شبیه اعتبار شما منقضی شده است مواجه خواهید شد . همچنین باید کشور گوشی خود را در بخش Region بر روی آمریکا (‌ united states ) تنظیم کرده باشید و حداقل یکبار با اکانتی که قصد شارژ ‌آن را دارید از طریق گوشی وارد فروشگاه شده و یک برنامه رایگان را دانلود کنید .

5.2.1.1 ابتدا وارد بخش مدیریت حساب کاربری مایکروسافت خود به آدرس روبرو می شویم :‌ http://commerce.microsoft.com
5.2.1.2 در صفحه باز شده باید اطلاعات اکانت مایکروسافت خود را وارد کنید و بر روی دکمه Sign in کلیک کنید . (‌ مانند اکانت های live ٬ outlook وhotmail )
5.2.1.3 بعد از وارد کردن اطلاعات اگر قبلا کامپیوتری که در حال حاضر از آن استفاده می کنید را به عنوان کامپیوتر اصلی خود معرفی نکرده باشید مایکروسافت از شما کد تایید خواهد خواست . نحوه دریافت این کد بنا به تعریفی که شما در اکانت خود کرده اید یا از طریق ایمیل و یا از طریق اس ام اس و یا تماس تلفنی برای شما ارسال خواهد شد .
5.2.1.4 شما به اختیار می توانید یکی از روش ها را (‌اگر تعریف کرده باشید )‌ انتخاب کنید .
5.2.1.5 بعد از اتمام مراحل تایید حساب وارد صفحه زیر خواهید شد . در این صفحه ابتدا بر روی گزینه Profile در منوی بالا کلیک می کنیم تا کشور و آدرس حساب کاربری خود را دیده و در صورت نیاز آن را تغییر دهیم . همان طور که در اول آموزش اشاره شد برای استفاده از گیفت کارت مایکروسافت باید کشور اکانت شما آمریکا بوده و از آیپی آمریکا برای خرید استفاده کنید .
5.2.1.6 در صفحه باز شده شما کشور و آدرس اکانت خود را مشاهده می کنید ٬‌ کشور اکانت شما (‌ Country / Region ) باید آمریکا (‌ United States ) انتخاب شده باید در غیر این صورت نمی توانید از گیفت کارت استفاده کنید . برای تغییر آدرس و کشور می توانید بر روی دکمه edit profile کلیک کنید . توجه کنید که حتما باید یک آدرس و شماره درست در این قسمت وارد کنید در غیر این صورت با پیغام های خطا مواجه خواهید شد . برای دریافت آدرس صحیح می توانید به آدرس maps.google.com مراجعه کرده و پس از زوم کردن بر روی یک شهر آمریکایی مانند New York به دنبال آیکون یک رستوران یا هتل و … باشید و با کلیک بر روی آن آدرس و شماره تماس آن را مشاهده کرده و در این قسمت وارد کنید .
5.2.1.7 سپس با کلیک بر روی گزینه Payment options در منوی بالای سایت وارد بخش گزینه های پرداخت می شویم . در این صفحه برای اضافه کردن موجودی گیفت کارتی که از سایت دریافت کرده اید بر روی redeem card که در عکس زیر مشخص شده است کلیک می کنیم . توجه داشته باشید اگر با آیپی ایران وارد این صفحه شوید با ارور روبرو خواهید شد.
5.2.1.8 پس از کلیک بر روی گزینه redeem card پنجره جدید باز خواهد شد که باید همانند شکل زیر کد گیفت کارتی که از فروشگاه دریافت کرده اید را آنجا وارد کنید . اگر کد گیفت کارت صحیح باشد در زیر کادری که کد را وارد کرده اید موجودی گیفت کارت را به شما نشان خواهد داد ٬‌ پس از مشاهده موجودی بر روی دکمه next کلیک کنید تا موجودی گیفت کارت به حساب شما اضافه شود

5.2.2 آموزش خرید و دانلود برنامه و بازی :

5.2.2.1 ابتدا وارد فروشگاه برنامه و بازی مایکروسافت به آدرس روبرو می شویم :‌ http://windowsphone.com/en-us/store
5.2.2.2 سپس با بردن ماوس بر روی عبارت Explore باکس جدیدی مانند عکس زیر ظاهر می شود ٬‌ سپس با کلیک بر روی عبارت Sign in وارد حساب کاربری خود می شویم .
5.2.2.3 سپس یک بازی و یا برنامه ای را که قصد خرید آن را دارید پیدا کرده و بر روی آن کلیک می کنید .
5.2.2.4 در صفحه برنامه یا بازی اگر قوانین مایکروسافت را قبلا نپذیرفته باشید با پیغام موجود در عکس زیر روبرو خواهید شد . در این مرحله بر روی عبارت Accept terms of use کلیک کنید . اگر گزینه Buy را مشاهده می کنید از مرحله ۶ آموزش را ادامه دهید.
5.2.2.5 در صفحه باز شده تیک I have read and accepted the Terms of Use را زده و بر روی دکمه Accept کلیک کنید .
5.2.2.6 پس از قبول قوانین در صفحه بازی یا برنامه گزینه Buy را خواهید دید ٬‌ با کلیک بر روی این گزینه برنامه یا بازی را رو خریداری کنید . (‌توجه کنید اگر کشور اکانت شما آمریکا نباشد و یا از آیپی آمریکا استفاده نکنید با پیغام خطا مواجه شده و نمی توانید خرید کنید )
5.2.2.7 پس از خرید برنامه یا بازی با پیغام موفقیت آمیز بودن خرید مواجه خواهید شد ٬‌ همچنین یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که شما این بازی یا برنامه را خریداری کردید . بعد از خرید از سایت با گوشی خود وارد فروشگاه شده و برنامه یا بازی را دانلود کنید.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

5.3راهنمای خرید گیفت کارت ارزان آی تونز itunes نحوه خرید ، استفاده و اضافه کردن موجودی گیفت کارت های آیتونز iTunes:

 

 


5.3.1 برای استفاده از گیفت کارت های آیتونز و خرید برنامه و بازی از فروشگاه آیتونز باید ابتدا برنامه آیتونز اپل را دانلود کنید ، برای دانلود آخرین نسخه کلیک کنید ( برای شروع دانلود در صفحه باز شده بر روی دکمه آبی DOWNLOAD NOW کلیک کنید )
5.3.2 پس از دانلود و نصب برنامه آیتونز آن را اجرا کنید .
5.3.3 پس از اجرای برنامه آیتونز باید بر روی دکمه iTunes Store کلیک کنید .
5.3.4 در صفحه باز شده بر روی دکمه Redeem کلیک کنید . پس از کلیک صفحه جدیدی باز خواهد شد که باید اپل آیدی و پسورد خود را وارد کنید.
5.3.5 در این مرحله آیتونز از شما کد گیفت کارت را خواهد خواست که باید کدی که بعد از خرید از وبسایت از ما دریافت کرده اید را در این بخش وارد کرده و بر روی دکمه Redeem کلیک کنید.
5.3.6 پس از اتمام موفقیت آمیز مراحل فوق موجودی گیفت کارت خریداری شده شما به حساب اپل آیدی شما افزوده خواهد شد . شما می توانید با این اپل آیدی برنامه و بازی های دلخواه خود را از فروشگاه آی تونز خریداری کنید .

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

5.4راهنمای خرید گیفت کارت ارزان آمازون amazon آموزش خرید ، استفاده و شارژ گیفت کارت آمازون Amazon:

 

 


5.4.1 برای استفاده از گیفت کارت آمازون باید ابتدا یک اکانت آمازون بسازید. اینکار را با رفتن به آدرس http://www.amazon.com و انتخاب No , I’m a new customer انجام دهید. پس از آن وارد اکانت خود شوید
5.4.2 موس خود را روی اسمتان در منوی بالای صفحه نگه دارید و سپس روی Your account کلیک نمایید.
5.4.3 سپس از قسمت Payment ، روی گزینه Apply a Gift card to your account کلیک کنید.
5.4.4 در صفحه ی جدید در سمت راست بالانس شما نمایش داده میشود . در همین صفحه کادری برای وارد کردن کد گیفت کارت آمازون موجود است که با تایپ کد در این قسمت و با کلیک بر روی Apply to your account اکانت آمازون شما شارژ خواهد شد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

5.5راهنمای خرید گیفت کارت ارزان ایکس باکس xbox آموزش خرید ، استفاده و شارژ گیفت کارت ایکس باکس Xbox:

 

 


قبل از شروع مراحل ، حتماً از آی پی معتبر آمریکا استفاده بکنید و گرنه مایکروسافت هنگام ریدیم کردن کدها اذیت خواهد کرد

5.5.1 ابتدا وارد وبسایت ایکس باکس می شوید : www.xbox.com
5.5.2 در صفحه باز شده بر روی عبارت ” SIGN IN ” کلیک می کنیم .
5.5.3 در صفحه باز شده اطلاعات اکانت مایکروسافت خود را وارد کرده و وارد سایت شوید .
5.5.4 پس از ورود به وبسایت ایکس باکس به لینک زیر مراجعه می کنیم : https://live.xbox.com/en-US/RedeemCode?xr=socialmenav
5.5.5 در صفحه باز شده در موقعیت مشخص شده کد دریافتی از وبسایت را وارد می کنیم سپس بر روی دکمه ” REDEEM CODE ” کلیک می کنیم .

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

5.6راهنمای خرید گیفت کارت ارزان پلی استیشن پلاس play station plus آموزش خرید ، استفاده و شارژ گیفت کارت پلی استیشن Play Station و پلی استیشن پلاس Play Station Plus:

 


5.6.1 کنسول را به اینترنت متصل کنید.
5.6.2 در قسمت Playstation Network گزینه Playstation Store را انتخاب کنید
5.6.3 کد ارسال شده به ایمیل خود را در قسمت Redeem Code وارد کنید.

**********************************************************************************

6. خرید مجوز عبور از طرح ترافیک:


راهنمای پرداخت عوارض روزانه طرح ترافیک

**********************************************************************************

7. خرید آنتی ویروس ( نرم افزار امنیّتی ) معتبر:


7.1 ابتدا آنتی ویروس مورد نظر خود را انتخاب نمایید
7.2 دراین مرحله پس از انتخاب آنتی ویروس موردنظر و تکمیل اطلاعات خواسته شده و اقدام به تکمیل فرایند خرید کنید.
7.3 در صورت انتخاب گزینه پرداخت به درگاه انتخابی مورد نظر متصل می شویدو با انجام پرداخت بانکی مجددا به سایت ارجاع می شوید و کد فعال سازی آنتی ویروس (لایسنس) دریافت می نمایید.

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه اخبار Sun, 22 Mar 2015 15:51:33 +0430
دانلود نسخه اصلی ( اورجینال ) لغت نامه ( دیکشنری ) تصویری انگلیسی فرانسوی بی لینگوال https://www.arkinfo.ir/85-downloads/123-bilingual.html https://www.arkinfo.ir/85-downloads/123-bilingual.html

دانلود نسخه اصلی ( اورجینال ) لغت نامه ( دیکشنری ) تصویری انگلیسی فرانسوی بی لینگوال

این محصول یکی از معتبرترین و کاملترین و در عین حال کمیاب ترین لغت نامه های تصویری موجود میباشد که توسط انتشارات DK منتشر شده است.
البته به علت وجود مشکلات بانکی و تحریم ها و هزینه های زیاد پستی ، در ایران از نسخه الکترونیکی این محصول استفاده میشود.

نسخه الکترونیکی این لغت نامه در سایت اصلی به قیمت 8.99 یورو عرضه میشود که حدودا معادل 35 هزار تومان میشود.

این محصول دقیقا همان محصول بوده و از سایت اصلی خریداری شده است و هیچگونه دستکاری در آن نشده و عاری از هرگونه کلمات یا آدرس های تبلیغاتی بر روی صفحات است که شما می توانید به قیمت ارزان تر از خود انتشارات و حدود 70 درصد قیمت معادل ، آن را تهیه فرمایید.

دانلود نسخه اصلی ( اورجینال ) لغت نامه ( دیکشنری ) تصویری انگلیسی فرانسوی بی لینگوال

این محصول یکی از معتبرترین و کاملترین و در عین حال کمیاب ترین لغت نامه های تصویری موجود میباشد که توسط انتشارات DK منتشر شده است.
البته به علت وجود مشکلات بانکی و تحریم ها و هزینه های زیاد پستی ، در ایران از نسخه الکترونیکی این محصول استفاده میشود.
نسخه الکترونیکی این لغت نامه در سایت اصلی به قیمت 8.99 یورو عرضه میشود که حدودا معادل 35 هزار تومان میشود.
این محصول دقیقا همان محصول بوده و از سایت اصلی خریداری شده است و هیچگونه دستکاری در آن نشده و عاری از هرگونه کلمات یا آدرس های تبلیغاتی بر روی صفحات است که شما می توانید به قیمت ارزان تر از خود انتشارات و حدود 70 درصد قیمت معادل ، آن را تهیه فرمایید.

صفحات این لغت نامه تمام رنگی بوده و به اندازه ای با کیفیت هستند که شما می توانید ضمن مطالعه آن بر روی رایانه شخصی از کل صفحات یا صفحات مورد نیاز و دلخواه پرینت رنگی گرفته و استفاده نمایید و یا حتی از برخی صفحات آن به عنوان پوستر آموزشی برای نصب در آموزشگاه ها یا هر محل دلخواه پرینت رنگی با اندازه های بزرگ گرفته و استفاده نمایید.

در ادامه نمونه تصاویری از صفحات زیبا و جامع این لغت نامه برایتان گذاشته ام که میتوانید مشاهده بفرمایید.
این لغت نامه سری های دیگری نیز دارد که میتوانید با مراجعه به سایت و صفحه اصلی انتشارات ، این محصول و محصولات مشابه را ملاحظه بفرمایید.

ان شا الله اگر توفیق باشد بعدا مجموعه های دیگری از این لغت نامه تصویری زیبا و جامع از جمله زبان های آلمانی ، اسپانیایی و ... را برای فروش قرار خواهم داد.

جزئیات محصول :

قالب فایل : PDF
تعداد صفحات : 360
حجم فایل : (25.499KB (25MB
ISBN: 9781405311205

این هم لینک ها :

لینک وب سایت اصلی انتشارات DK
لینک صفحه اصلی معرفی محصول
لینک ( نمونه تصویر صفحات ) اول
لینک ( نمونه تصویر صفحات ) دوم

* منتظر محصولات بهتر از ما باشید *

* لطفا لایک محصول رو فراموش نفرمایید *

خرید و دانلود با تخفیف - 22000 تومان

 

 

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه دریافت فایل Fri, 28 Nov 2014 07:01:11 +0330