تارنمای خدمات انفورماتيک ارک تبریز - مقالات https://www.arkinfo.ir/articles.html?view=featured Sun, 18 Apr 2021 06:06:22 +0430 Joomla! - Open Source Content Management fa-ir حقایق مهم و عجیب در مورد خواب https://www.arkinfo.ir/articles/84-articles/152-sleep-facts.html https://www.arkinfo.ir/articles/84-articles/152-sleep-facts.html

حقایق مهم و عجیب در مورد خواب ، یادگیری در خواب ، اختراعات الهام گرفته از خواب ، خواب سیاه و سفید ، تفاوت خواب مردان و زنان ، خواب افراد نابینا و اعتیاد خواب

آیا خواب اعتیاد آور است ؟
آیا خواب دیدن به یادگیری کمک میکند ؟
ما در مورد چه چیزهایی خواب می بینیم ؟
افراد روشن دل چه خواب هایی می بینند ؟
در مورد خواب های سیاه و سفید چه میدانید ؟
آیا خواب های مردان با خواب های زنان متفاوت است ؟
شما چند درصد از خواب های خود را فراموش می کنید ؟
به خواب هایی که از حوادث شوم اطلاع می دهند اعتقاد دارید ؟
آیا می دانستید بسیاری از اختراعات از خواب ها الهام گرفته شده اند ؟


اگر شما هم سوالاتی از این قبیل در ذهن خود دارید این مطلب را از دست ندهید تا با جنبه های ناشناس و عجیب خواب آشنا شوید و از این به بعد به هنگام برخاستن از خواب متعجب نشوید.

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه مقالات Wed, 18 Nov 2015 14:08:13 +0330
پیشگیری از مضرات امواج موبایل https://www.arkinfo.ir/articles/86-articles/learning/148-mobile-waves.html https://www.arkinfo.ir/articles/86-articles/learning/148-mobile-waves.html

توصیه و روش های عملی برای جلوگیری و پیشگیری از عوارض و آسیب های ناشی از امواج مغناطیسی تلفن همراه موبایل

هم اکنون در جهان حدود ۲/۵ میلیارد نفر از تلفن همراه استفاده می کنند و این آمار در آمریکا فقط به ۲۲۰ میلیون نفر می رسد. حال تصور کنید که ما در چه دنیایی از امواج تلفن های همراه زندگی می کنیم.

میزان جذب امواجی که از تلفن همراه به سمت گوش می آید، با توجه به فاصله تلفن همراه از گوش و فرکانس موج متفاوت است ولی به طور معمول بیش از ۷۰ درصد امواج به وسیله بافت جمجمه و مغز جذب می شود و به شکل انرژی حرارتی درمی آید.

اگرچه عوامل گوناگونی از جمله فاصله تلفن همراه از گوش و میزان فرکانس در جذب امواج موثرند اما اثر زیانبار صحبت بی وقفه با تلفن های همراه آشکار و بدیهی است.

حتما شما هم نمی خواهید با صحبت های طولانی با تلفن همراه تحت تاثیر امواج خطرناک این تلفن ها قرار بگیرید.
در این صورت چون نمی شود استفاده از تلفن همراه را کنار گذاشت، باید بدانید که چگونه می توانید این آثار زیانبار را ضمن استفاده از تلفن همراه تان کاهش دهید.

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه آموزشی مقالات Thu, 08 Oct 2015 01:09:22 +0330
مقایسه جامع رتبه ایران با کشورهای دارای سریع ترین سرعت اینترنت در جهان https://www.arkinfo.ir/articles/84-articles/131-ir-internet-rate.html https://www.arkinfo.ir/articles/84-articles/131-ir-internet-rate.html

مقایسه جامع رتبه ایران با کشورهای دارای سریع ترین سرعت اینترنت در جهان

تنها کافی است از طریق یک رایانه یا گوشی هوشمند به اینترنت دسترسی داشته باشید تا با حرکت ماوس و چند کلیک یا چند ضربه ساده انگشت به روی صفحه نمایش به انبوهی از اطلاعاتی دسترسی داشته باشید که دسترسی به آنها بدون وجود این ابزارها قابل تصور هم نیست.

اما یک چیز می تواند دسترسی به این داده ها را عذاب آور کند: سرعت اینترنت

 

در حالی که گسترش اینترنت افزایش برابری بین شهروندان جهان مجازی در دسترسی به اطلاعات را به همراه داشته است ، اما حتی در این جا نیز نابرابری هایی وجود دارد که باعث تفاوت این شهروندان می شود. فارغ از محدودیت هایی که در برخی کشورها برای دسترسی به محتویات خاص وجود دارد ، سرعت اتصال به اینترنت و دریافت داده ها را می توان مهم ترین شاخص ایجاد نابرابری میان نِتوندان (netizens) یا شهروندان اینترنت دانست.

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه مقالات Sat, 13 Jun 2015 04:30:29 +0430
حذف گزينه هاي اضافي از منوي بوت ويندوز 7 https://www.arkinfo.ir/articles/86-articles/learning/120-bootmenu.html https://www.arkinfo.ir/articles/86-articles/learning/120-bootmenu.html

حذف گزينه هاي اضافي از منوي بوت ويندوز 7

اگر تا کنون از دو سيستم عامل نصب شده روي رايانه خود استفاده کرده اما پس از مدتي يکي را حذف کرده باشيد، احتمالا توجه کرديد که در منوي بوت ويندوز ۷، گزينه انتخاب سيستم عامل پاک شده همچنان باقي مي ماند.

در اين مقاله خواهيد آموخت چگونه مي توانيد از شر اين گزينه راحت شده و به فرآيند بالاآمدن ويندوز سرعت بيشتري دهيد.

توجه : اگر شما هنوز از ويندوز ايکس پي استفاده مي کنيد ، شما مي توانيد با اين روش گزينه هاي ديگر را هم از منوي بوت حذف نماييد.

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه آموزشی مقالات Wed, 05 Nov 2014 13:29:06 +0330
بهبود رتبه الکسا بصورت استاندارد و بدون تقلب https://www.arkinfo.ir/articles/86-articles/learning/119-alexeboostup.html https://www.arkinfo.ir/articles/86-articles/learning/119-alexeboostup.html

بهبود رتبه الکسا بصورت استاندارد و بدون تقلببهبود رتبه در سایت الکسا یکی از مواردی می باشد که وب مسترها همواره در موردش سوالات فراوان طرح می کنند. تعداد قابل توجه ای از وب مستر ها معتقد هستند که الکسا معیار قابل قبولی برای قیاس جایگاه وب سایت ها نمی باشد. به همین دلیل نیازی هم نیست هدف گذاری برای بهبو رتبه الکسا سایت خود داشته باشند. در مقابل جمع دیگری از وب مستر ها رتبه الکسا را نوعی اعتبار برای وب سایت شمرده و آن را ارزشمند قلمداد می نمایند. این دسته همواره دنبال ابزارهای مختلف هستند تا صادقانه یا فریبکارانه هر طور شده به هدف افزایش رتبه الکسا سایت خود دست پیدا کنند.

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه آموزشی مقالات Wed, 29 Oct 2014 16:27:45 +0330
آموزش نصب لینوکس مینت 16 در کنار ویندوز https://www.arkinfo.ir/articles/86-articles/learning/111-linux-mint.html https://www.arkinfo.ir/articles/86-articles/learning/111-linux-mint.html

linuxاغلب به کاربران تازه کار پیشنهاد می‌شود که هر دو سیستم عامل گنو/لینوکس و ویندوز را در کنار یکدیگر بر روی سیستم نصب داشته باشند. زیرا اکثر کاربران نمی‌توانند ناگهان ویندوز را رها کرده و پا به دنیای ناشناخته گنو/لینوکس بگذارند. بنابراین معمولا مقداری زمان می‌برد تا آن‌ها استفاده از ویندوز ر به مرور کم‌تر کرده و خود را با سیستم جدید وفق دهند. به همین دلیل به نظر ایده خوبی می‌رسد که هر دو سیستم عامل را در کنار یکدیگر نصب داشته باشیم.

در این مقاله نحوه نصب کردن هر دو سیستم عامل در کنار یکردیگر را با هم مرور می‌کنیم. قبل از اینکه نصب لینوکس مینت ۱۶ بصورت بوت دوگانه با ویندوز را شروع کنیم، اجازه دهید مقداری به جزئیات بپردازیم. در این سیستم که آموزش بر مبنای آن نوشته شده ویندوز۷ نصب بوده و ۳ پارتیشن در آن قرار داشت. در مرحله بعد به منظور نصب لینوکس به صورت بوت دوگانه بر روی آن پارتیشن‌ها تغییر داده شد و حدود ۱۰۰ گیگ از ۳۲۰ گیگ برای نصب لینوکس اختصاص داده شد. در همان زمان، ویندوز ۷ را به ویندوز ۸ و بعد از آن به ویندوز ۸.۱ آپگرید کرده که طی آن هیچ مشکلی در رابطه با بوت امن ویندوز 8 برای بوت دوگانه پیش نیامد.

]]>
admin@arkinfo.ir (مدیریّت) ویژه آموزشی مقالات Wed, 24 Sep 2014 06:24:33 +0330